• Campus zawodoznawczy.

          • 8 kwietnia uczniowie klasy ósmej wybrali się na Campus zawodoznawczy organizowany przez trzy szczecińskie szkoły: Technikum Ekonomiczne im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, ZS nr 4 im. Armii Krajowej oraz ZS im. Mikołaja Reja. Maja Kalinowska, Lena Halinowska, Patrycja Michałowska i Piotr Pawłowski zdobyli najwyższe noty w grze terenowej. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać specyfikę szkół branżowych i technicznych, a nawet wykorzystać wiedzę w praktyce m.in. wzięli udział w giełdzie, a także zaprojektowali i wydrukowali własne przypinki. Zwiedziliśmy pracownie do nauki zawodów, bursy szkolne. To był naprawdę udany dzień.

          • Konkurs ekologiczny.

          • 10 kwietnia nasi uczniowie: Aleksandra Kielar, Szymon Baszkiewicz i Mateusz Zieliński wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Zasoby przyrodnicze wyspy Wolin".

            Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

          • Warsztaty muzyczne.

          • Warsztaty w PPD, oddziale "0", klasie I, II i III przy użyciu instrumentów muzycznych miedzy innymi bum bum rurki.

             

            https://fb.watch/rvfh4bOni6/

            https://fb.watch/rvfj9HnQE6/

            https://fb.watch/rvfkcEJK2n/

            https://fb.watch/rvflfpOQP_/

            https://fb.watch/rvfmfC5CI4/

             

          • Zajęcia profilaktyczne.

          • 8 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas 5-7 na temat szkodliwego działania substancji psychoaktywnych, wyrobów tytoniowych oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich, które były prowadzone przez panią policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim. Zajęcia odbyły się w ramach Programu Profilaktycznego "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia dla Naszych Uczniów.

          • Projekt "Bursztynowe Pejzaże".

          • Podsumowaniem naszego projektu dla najbardziej aktywnych uczniów naszej szkoły był wyjazd edukacyjny na warsztaty historyczno-biograficzne do Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich, ponieważ w maju tego roku minęła 100 rocznica pobytu naszej patronki w tej miejscowości. Pobyt w miejscu życia wielkiej pisarki dał uczniom możliwość zapoznania się ze środowiskiem jej życia, pozwolił lepiej zrozumieć jej twórczość i postawę patriotyczną. Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie patronki, oddając hołd wielkiej polskiej pisarce. Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu dofinansowany został przez Fundację Totalizatora Sportowego. Wkład własny został zapewniony dzięki darczyńcom: Bankowi Spółdzielczemu w Wolinie, Radzie Rodziców oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Wolinie. Serdecznie dziękujemy!!!

          • Projekt "Bursztynowe Pejzaże".

          • W sali projekcji filmu biograficznego o Zofii Kossak-Szczuckiej „Mulier fortis. Kobieta mężna” została ustawiona wystawa prac plastycznych wykonanych w ramach konkursu "Bursztynowe pejzaże". Następnie wystawa ta została wyeksponowana w szkole. Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu dofinansowany został przez Fundację Totalizatora Sportowego.

          • Projekt "Bursztynowe Pejzaże".

          • 25 marca dla całej szkoły oraz społeczności lokalnej odbyły się projekcje filmu biograficznego o Zofii Kossak-Szczuckiej „Mulier fortis. Kobieta mężna”. W projekcjach filmu wzięli udział również uczestnicy konkursu plastycznego "Bursztynowe pejzaże". Po seansach uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni. W projekcjach filmu wraz z rozdaniem nagród wzięli udział goście specjalni: przedstawiciele władz samorządowych i instytucji społecznych działających na terenie naszej gminy. Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu dofinansowany został przez Fundację Totalizatora Sportowego. Serdecznie dziękujemy Pani Sołtys Agnieszce Wischnewski za użyczenie sali oraz Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach za licencję na projekcję filmu.

          • Projekt "Bursztynowe Pejzaże".

          • W zbiorze "Bursztyny" Zofii Kossak-Szczuckiej znajduje się opowiadanie "Prometeusz i garncarz". Autorka przenosi nas do średniowiecznego Wolina. Aby napisać opowiadanie o Wolinie musiała zapoznać się z historią Wolina. Na jej wzór również nasi uczniowie zapoznali się z historią pobliskiego miasta podczas spaceru historycznego z przewodnikiem. Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu dofinansowany został przez Fundację Totalizatora Sportowego.

          • Projekt "Bursztynowe Pejzaże".

          • W Bibliotece Publicznej Gminy Wolin, odbyły się warsztaty literacko-biograficzne dla całej społeczności szkolnej o Zofii Kossak-Szczuckiej. Warsztaty dotyczyły  życia i twórczości naszej patronki. Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu dofinansowany został przez Fundację Totalizatora Sportowego.

          • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2024

          • W czwartek 21 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, podejmując się intelektualnych wyzwań. Konkurs jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

            Uczniowie naszej szkoły mierzyli się z testem zgodnie z kategoriami wiekowymi:

            „Maluch” –klasy trzecia i czwarta,

            „Beniamin” –klasy piąta i szósta,

            oraz „Kadet” –klasy siódma i ósma.

            Każdy uczestnik otrzymał układankę logiczną Tangram

            Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

          • Projekt "Dwie wieże".

          • 23 marca odbyło się uroczyste otwarcie wieży widokowej w Wolinie. Z inicjatywy księdza Roberta powstał projekt „Dwie wieże”, który promował naszą szkołę podczas otwarcia. Uczennice klasy ósmej - Lena Halinowska, Maja Kalinowska i Patrycja Michałowska pod kierunkiem pani informatyk przygotowały projekt oraz fotografowały przybyłych gości. Każda chętna osoba otrzymała piękne zdjęcie na tle dwóch wież. Uczeń klasy szóstej - Łukasz Mularczyk przygotował pokaz z wykorzystaniem drona. Nasze stanowisko cieszyło się dużym powodzeniem. Reklamowała je sama dyrektor szkoły - Ewa Żelewska. Nie nadążaliśmy drukować zdjęć i ładować baterii dronów. Zeszliśmy z placu boju jako ostatnia drużyna. W projekcie wykorzystaliśmy sprzęt otrzymany z Laboratoriów Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Laboratoria Przyszłości

          • Światowy Dzień Wody.

          • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody. Pamiętajmy, że woda to życie. Niestety jej zasoby nieustannie się kurczą. Dlatego niech każdy z nas oszczędza wodę i dba o środowisko.

            Światowy Dzień Wody.

          • Pierwszy dzień wiosny.

          • https://www.facebook.com/reel/780989793545093

            https://fb.watch/r1yzFtN5Gp/

            https://fb.watch/r1yBnxoKfy/

            https://fb.watch/r1yCrUSK0S/

            https://fb.watch/r1yDuSQx0O/

          • Przygotowanie do uroczystego otwarcia wieży widokowej w Wolinie.

          • Społeczność Naszej Szkoły otrzymała upominki promujące zbliżające się oficjalne otwarcie Wieży Widokowej w Wolinie. Bardzo dziękujemy

            Wydarzenie odbędzie się 23.03.2024r. od godziny 10.00.

            Podczas imprezy nasza placówka organizuje stoisko edukacyjne i kiermasz. Serdecznie zapraszamy!