• Szkolny Konkurs Plastyczny.

• Wręczono nagrody w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Portret ulubionego bohatera literackiego". Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom.

• Pierwszy dzień wiosny.

• 21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Gwoździem programu w tym dniu był pokaz talentów naszych Uczniów. Nie zabrakło również ogniska oraz zabaw na świeżym powietrzu. Pamiętaliśmy również o naszym ogrodzie sensorycznym - trzeba o niego zadbać, znów zachwycił nas swoim pięknem.

• Strzeleckie sukcesy naszych Uczniów.

• Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie jak co roku zorganizowało zawody strzeleckie. Gratulacje

dla wszystkich uczestników, a szczególnie tych najmłodszych: Paweł Fecak, Dominik Poronis, Ignaś Flacht, Dawid Łukasiewicz.

Cieszymy się że na zawodach pojawia się coraz więcej młodzieży i dzieci.

• Wiosenne porządki.

• Uczniowie z klasy 5, 6 i 8 zabrali się za wiosenne porządki. Wspólnie uprzątnęli boisko szkolne z gałęzi. Brawa dla naszych siłaczy i siłaczek!

• Konkurs Języka Niemieckiego.

• Dnia 16 marca 2023 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który wspiera w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od kl.IV oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych . W naszej szkole przedstawiciele każdej z klas z zapałem przystąpili do rozwiązywania testu. Wyniki poznamy za jakiś czas, a póki co trzymamy kciuki.

• "Kangur Matematyczny".

• W czwartek 16 marca 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Konkurs obejmuje dzieci i młodzież świata, bowiem tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Organizatorem „Kangura Matematycznego” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach wiekowych od klasy 2. szkoły podstawowej do klasy III i IV liceum.

W tym roku każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną a wyniki konkursu poznamy w maju. Trzymamy mocno kciuki za nasze „tęgie głowy”.

• Laboratoria przyszłości.

• 14 marca 2023 roku odwiedziła naszą szkodę ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Eksperci z laboratoryjnym sprzętem w dwóch salach lekcyjnych poprowadzili cykle warsztatów dla uczniów klas y 4,5,6 i 7.

Uczniowie rozszerzyli swoją wiedzę o druku 3D i sztucznej inteligencji. Mogli rozwinąć swoje zainteresowania i umiejętności w tym zakresie.

Takie spotkania z pewnością pomogą uczniom w odkrywaniu ich talentów, a uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) pozwoli lepiej przygotować naszych uczniów na wyzwania przyszłości.

Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

• Ogólnopolski Konkurs Historyczny.

• Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu historycznego dla klas młodszych „Symbole narodowe”.Pierwsze miejsce: Milena Baszkiewicz, Lena Osieleniec i Martyna Szandała, drugie miejsce: Eliza Stankiewicz i Konrad Wanatowski, trzecie miejsce: Marika Durkowska i Adrian Rogowski.