• Projekt czytelniczy.

•

W listopadzie dzieci z oddziału przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego pod Daglezją oraz uczniowie klasy I zrealizowali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek". Obejrzeli bajkę o Gąsce Balbince, brali udział w zabawie ruchowej związanej z bajkami oraz kolorowali maski postaci z bajek.

• Mistrzostwa Regionu w Tenisie Stołowym.

• Dziś dwie uczennice naszej szkoły - Helena Klimkow i Kinga Sobańska zajęły 4 miejsce w Mistrzostwach Regionu B w Drużynowym Tenisie Stołowym, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2023/2024. Rozgrywki odbywały się pomiędzy uczniami z dziewięciu szkół podstawowych naszego województwa.

• Kreatywne lekcje.

• Pierwszaki zakończyły spotkania z Cukierkiem, bohaterem pierwszej omawianej lektury, wykonując szereg kreatywnych zadań.

• Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

• W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu "Magiczna moc bajek" dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci wysłuchały informacji na temat tego dnia i przebijały baloniki, w których znajdowały się miłe słowa i pozdrowienia dla nich.

• Ogólnopolski projekt "Zabawa sztuką".

• Klasa III uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Zabawa sztuką”. Dzisiaj zainspirowani kopułą geodezyjną B. Fullera tworzyli własne projekty architektoniczne. Ta forma aktywności została wykorzystana również do przeprowadzenia kreatywnych zajęć na świetlicy.

• Festyn naukowy w Wapnicy.

• W ramach lekcji fizyki klasa 8 wybrała się na festyn naukowy Astrostem fair, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Wapnicy. Ciekawe warsztaty z zakresu indukcji elektromagnetycznej, odnawialnych źródeł energii - solarów, przenośne planetarium z ciekawą projekcją filmu pozwoliły w bardzo interesujący sposób przysposobić wiedzę.

• Wycieczka do Parku Rozrywki Mandoria.

• 14 listopada uczniowie z klas IV, V i VI wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Parku rozrywki Mandoria na warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W drodze zwiedzili Muzeum Parowozów w Wolsztynie oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

• Sukcesy naszych uczniów.

• Lenka Osieleniec z klasy III wzięła udział w Turnieju Szachowym Świnoujście Open. Była najmłodszą uczestniczką. Zdobyła tytuł Najlepszej Kobiety.

• Apel z okazji Święta Niepodległości.

• 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie pod opieką pani Gabrieli Rajtak przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny. Wręczono również nagrody zdobyte w Szkolnym Konkursie Historycznym.

• Akcja "Szkoła pamięta".

• Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta". Szkolne Koło Wolontariatu uporządkowało cmentarz w Dargobądzu, a dzieci z klasy I zapaliły znicze.

#SzkołaPamięta

• Projekt czytelniczy "Magiczna moc bajek".

• Klasy I-III oraz oddziały przedszkolne przystąpiły do realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek". W październiku dzieci poznały Krecika, bajkę Pana Poety "Kruk co kracze pokrakanie" oraz wykonały piękne kolorowanki. W listopadzie już następne zadania.

• Bal halloweenowy.

• 27 października odbył się w szkole bal dla klas IV-VIII z okazji Halloween przygotowany przez klasę VIII pod opieką pani Marty Regilewicz.

• Pasowanie Pierwszoklasistów.

• 20 października to wyjątkowy dzień dla naszych Pierwszoklasistów, bo właśnie dzisiaj zostali pełnoprawnymi Uczniami Naszej Szkoły.

Gratulujemy!

• Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Tenisie Stołowym.

• Nasi uczniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dzieci i Młodzieży Szkolnej . Swoim uczestnictwem udowodnili swoją dobrą formę w grze pojedynczej oraz deblowej .

I miejsce w kategorii Dziewcząt Młodzieży Szkolnej zdobyły Helena Klimkow i Kinga Siobańska.

II miejsce w kategorii Chłopców Dzieci zajęli Mateusz Zieliński i Stanisław Wojtkowiak.

III miejsce w kategorii Chłopców Młodzieży Szkolnej wywalczyli Piotr Pawłowski i Dawid Łukasiewicz.

Gratulujemy tak wspaniałych wyników.

• 45. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.

• 16 października 2023 roku mija 45 lat od chwili wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego od 1864 r.

Z tej okazji uczniowie klasy ósmej w czasie warsztatów przygotowali przesłanie, które na okolicznościowych kartkach wysłali do Ojca Świętego, Księdza Arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Wolina oraz innych osobistości.

• Wycieczka do Międzyzdrojów.

• Dnia 17 października uczniowie klasy I, II, III i IV zwiedzali Muzeum Wolińskigo Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat parku. Obejrzeli ekspozycje fauny i flory. Z bliska zobaczyli żubra, jelenia, lisa, foki, bataliony, dzika, wilka oraz bielika. W drugiej części wycieczki udaliśmy się do kina na film pt. ,,O psie, który jeździł koleją''.