AKTUALNOŚCI

          • Akcja 1,5% podatku.

          • Jak co roku o tej porze zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1,5% podatku naszej szkole. Można to zrobić w prosty sposób, wpisując w formularzu PIT numer KRS 0000 245 254, jako cel szczegółowy podając nazwę Publiczna Szkoła Podstawowa im Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu.

            Z góry dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dzięki Państwu udało nam się doposażyć szkolny plac zabaw i mamy nadzieję na kolejne inwestycje.

          • Bezpieczne ferie.

          • 30 stycznia odbyło się spotkanie z paniami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Bezpieczne Ferie.

          • Udział w projekcie "Lekcja w kinie".

          • 21 stycznia uczniowie klas 0-8 wzięli udział w projekcie "Lekcja w kinie" realizowanym w kinie Eva w Międzyzdrojach. Obejrzeli projekcję filmów, a następnie odbyły się zajęcia profilaktyczne: dzieci młodsze - sposoby wyrażania emocji, dzieci starsze - zagrożenie związane z korzystaniem z mediów społecznościowych.

          • Badania przesiewowe.

          • Dziś w naszej szkole odbyły się przesiewowe badania postawy ciała u dzieci. Diagnostyka polegała na komputerowym zdjęciu stóp i sylwetki dziecka oraz analizie wszelkich asymetrii w płaszczyźnie czołowej oraz określeniu pozanormatywnych wartości strzałkowych krzywizn fizjologicznych kręgosłupa.

          • Program "Mały Mistrz".

          • W pierwszym semestrze uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w programie Mały Mistrz, którego głównym założeniem było zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych, krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz przyzwyczajanie aby ruch był ważnym aspektem na każdym etapie życia. Dzięki udziałowi w programie szkoła otrzymała sprzęt sportowy podnoszący atrakcyjność zajęć wychowania fizycznego.

          • Coroczna zbiórka dla Nancy.

          • Dziękujemy wszystkim za wsparcie zbiórki na dalszą edukację Nancy. Pieniądze już trafiły na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Archidiecezji Szczecińsko -Kamieńskiej.

          • Gramy z WOŚP.

          • 7 stycznia naszej szkole rozpoczęliśmy wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Za symboliczną złotówkę wrzuconą do puszki można nabyć bajki i filmy na dvd. Organizujemy również kiermasz maskotek, książek, gier planszowych i puzzli.

          • Świąteczne spotkanie w świetlicy wiejskiej.

          • 20 grudnia mieliśmy zaszczyt i przyjemność zaprosić gości na bożonarodzeniowe spotkanie, podczas którego zaprezentowaliśmy film przygotowany przez przedszkolaków, koncert kolęd w wykonaniu dzieci młodszych oraz przedstawienie oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, Radzie Rodziców oraz Kołu Gospodyń Wiejskich Dargobądz za wspaniały poczęstunek, a Sołtysowi Marcelowi Szulińskiemu za pomoc w przygotowaniu wydarzenia. Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            @LaboratoriaPrzyszłości

          • Lekcja profilaktyki.

          • Klasa ósma wzięła udział w lekcji online Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak mądrze wspierać rówieśników, zachowując swoje granice. Jak wesprzeć rówieśnika, gdy dzieje się u niego coś trudnego? Jak samemu sięgać po pomoc i gdzie młode osoby znajdą wsparcie?

          • Przedstawienie w CWM Grodno.

          • Klasy VI, VII i VIII odbyły dzisiaj niesamowitą podróż artystyczną. W Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno odbył się monodram pt. "Simona K. wołająca na puszczy". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z biografią Simony Kossak, wnuczki Wojciecha Kossaka i prawnuczki Juliusza Kossaka. Simona nie odziedziczyła talentu malarskiego po swoich przodkach, za to całe serce oddała Naturze. Jej życie nie było łatwe. Jednak mimo licznych przeciwności losu, zapisała się na kartach historii jako obrończyni zwierząt i Puszczy Białowieskiej. To była prawdziwa uczta dla ducha!