• Sukcesy naszych uczniów.

• Sprzątanie Świata.

• Uczniowie z klasy 6, 7 i 8 wzięli udział w 31. Akcji Sprzątania Świata - Polska. Akcja została zorganizowana przez fundację Nasza Ziemia oraz Urząd miasta i Gminy Wolin, Woliński Park Narodowy. Mimo upału uczniowie stanęli na wysokości zadania i posprzątali kawałek naszego wspólnego świata.

• Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

• Początek roku był bardzo pracowity dla członków pocztu sztandarowego, który 2 września stawił się w PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, aby uczestniczyć w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2024/2025.

• Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

• 1 września 2024 roku przedstawiciele naszej szkoły złożyli hołd ofiarom II wojny światowej poprzez uczestnictwo w obchodach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

W imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie złożyli kwiaty na Grobie Żołnierzy Polskich.

• Jestem Eko-bohaterem. Ratuję Świat” – podsumowanie konkursu

• W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponad podstawowych w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy IV-VI,

- klasy VII-VIII

- szkoły ponadpodstawowe

Dyplomy i nagrody wręczył laureatom Pan Marcin Zamaro – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie w czasie uroczystości otwarcia EkoOgrodu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak–Szczuckiej w Dargobądzu

Komisja oceniła prace w każdej kategorii i postanowiła nagrodzić:

Kategoria  klasy IV-VI

I. Agata Wojtysiak

II. Nela Stankiewicz

III. Michalina Jakimiak

wyróżnienie: Amanda Borowiec

Kategoria klasy VII-VIII

I. Anna Kluczek

II. Lena Halinowska

III. Monika Kowalska

wyróżnienie: Nikola Przybylska

Kategoria szkoły ponadpodstawowe

I. Wojciech Ociepa

II. Piotr Arszelewski

III. Oliwer Stolarczuk

Konkurs na plakat o tematyce ekologicznej odbył się w ramach przedsięwzięcia „Jestem Eko-bohaterem. Ratuję Świat”, dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

@Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

• Warsztaty z aktorami z Teatru Lalek "Pleciuga".

• We wtorek 18 czerwca 2024 roku aktorzy Teatru Lalek „Pleciuga” odwiedzili naszą szkołę.

W czasie spotkania uczniowie pod kierunkiem artystów wykonali postacie do teatru cieni, a następnie przygotowali i przy wsparciu zawodowych aktorów zaprezentowali młodszym kolegom krótkie spektakle. Mogliśmy podziwiać interpretacje baśni o Czerwonym Kapturku, Kopciuszku oraz Jasiu i Małgosi.

Cieszymy się ze współpracy z Teatrem Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Dziękujemy za warsztaty teatralne dla uczniów. To była wspaniała przygoda!!!

• Uroczyste otwarcie EkoOgrodu- Zielonej Ekopracowni.

• W uroczystości udział wzięli: Pan Marcin Zamaro - Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW, Pani Ewa Deląg - Zastępca Burmistrza Wolina, Pani Sylwia Tomków – Dyrektor GBAS w Wolinie, Pani Laurencja Malessa – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Izabela Badalewska – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły..

EkoOgród powstał dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

@ Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Zachęcamy do obejrzenia poniższych filmików.

• Szkolny Eko-Ogród.

• Szkolny EkoOgród 2023-24 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu nabiera realnych kształtów.

Na odnowionym ogrodzeniu zamontowano już tematyczne tablice edukacyjne, w ogrodzie ustawiono szkolną stację meteorologiczną do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Nowoczesna lampa solarna oświetla teren ogrodu i placu zabaw.

W czasie sprzyjającej pogody dzieci będą mogły pracować i spędzać wolny czas w cieniu wielkich drzew, wzdłuż których usytuowana została ścieżka z kamieni imitujących krążki drewna.

Prace wykonują wspólnie zaprzyjaźnieni mieszkańcy Dargobądza, rodzice i pracownicy szkoły. Dziękujemy!!!

EkoOgród powstaje dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

@ Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

• Nowy plac zabaw.

• Nowy plac zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu.

Plac zabaw przy naszej szkole przeszedł metamorfozę. Rodzice, pracownicy i przyjaciele szkoły wspólnie pracowali nad usunięciem zniszczonych elementów placu, a następnie w ciągu tygodnia firma Avis zamontowała zupełnie nowy sprzęt: duży zestaw drabinek, zjeżdżalni i pomostów, huśtawki oraz zjeżdżalnię „Królewna żaba” i bujak „Konik” dla najmłodszych.

Tak nowoczesny plac zabaw został zakupiony z połączonych funduszy szkoły i Rady Rodziców. Rodzice brali czynny udział w kiermaszach i festynach, a także współpracowali z Fundacją Dzieciom Niepełnosprawnym „Podaruj Uśmiech” i z przekazywanego przez darczyńców 1,5% podatku dochodowego gromadzili fundusze na nowe elementy placu zabaw.

• Nocowanie w szkole klasy III.

• W nocy z 7 na 8 czerwca uczniowie klasy III przeżyli wspaniałą przygodę jaką jest wspólne nocowanie w szkole. Atrakcji było co niemiara Odwiedzili nas strażacy. Mieliśmy okazję spenetrowania wozu strażackiego, przymiarek butli z tlenem oraz wodną atrakcję W trakcie ogniska upiekliśmy pyszną kiełbaskę i pianki. Chłopcy grali w piłkę nożną, a dziewczynki pod wodzą Milenki upiekły pyszne, maślane ciasteczka. Potem odbył się seans filmowy, podczas którego jedliśmy pyszne przekąski. Usnęliśmy dopiero o pierwszej w nocy. Po porannej gimnastyce zjedliśmy śniadanie. Tomasz usmażył dla nas pyszne naleśniki, ale można było również zjeść płatki na mleku, parówki i jajecznicę. To była niesamowita przygoda. Dziękujemy rodzicom klasy III oraz #OSPDargobądz