21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki i uczniowie Naszej Szkoły posprzątali okolicę w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski
Dzieci poznały i utrwaliły zasady segregowania odpadów oraz dbania o Naszą Planetę.
21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki i uczniowie Naszej Szkoły posprzątali okolicę w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski
Dzieci poznały i utrwaliły zasady segregowania odpadów oraz dbania o Naszą Planetę.
20 kwietnia uczniowie klas I-V pojechali na wycieczkę do Szczecina. Odwiedzili teatr lalek "Pleciuga", mieli warsztaty w piekarni oraz zwiedzili Muzeum Techniki.
Goście z Roubaix odwiedzili 19 kwietnia naszą szkołę. Na ich powitanie uczniowie przygotowali gazetkę i różnorodne prace plastyczne. Nauczyciele z Francji zwiedzili szkolę, obserwowali przedszkolaków i najmłodszych uczniów podczas zajęć, podziwiali prace uczniów klas starszych, interesowali się metodami pracy w polskiej szkole. To była naprawdę bardzo miła wizyta. Do zobaczenia. Au revoir.
Szkolny Konkurs Piosenki o Złotą Nutkę rozstrzygnięty!
W Gminnym Konkursie Piosenki o Złotą Nutkę będą nas reprezentować:
Dominika Wanatowska
Marika Durkowska
Julia Badalewska
Martyna Zielińska
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.
14 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Pana Krzysztofa Szyszko, pracownika Archiwum Państwowego w Szczecinie oddział w Międzyzdrojach z lekcją archiwalną ,,Kim byli moi przodkowie, czyli o poszukiwaniach genealogicznych prawie wszystko". Uczniowie rozmawiali o tym, czym są archiwa rodzinne oraz obejrzeli skany przykładowych źródeł archiwalnych. Dzięki portalowi
,,Szukaj w Archiwum" część uczestników zajęć znalazła informacje o dokumentach, które dotyczą ich przodków.
Uczniowie mieli też okazję sprawdzić pochodzenie własnego nazwiska w internetowym słowniku nazwisk w Polsce (ISNP), uzupełnianym przez pracowników Polskiej Akademi Nauk.
W nawiązaniu do tematyki zajęć zachęcamy uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu ,,Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna".
Klasy II i III wraz z wychowawcami przygotowały piękne pisanki oraz ozdoby wielkanocne.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak - Szczuckiej uczestniczy w Programie „Szkoła Szkole”.
Polscy uczniowie przygotowują działania mające na celu pomoc w edukacji dzieci z Syrii. Zebrane przez polskie szkoły środki finansowe pozwalają nam na zakup materiałów edukacyjnych, przeprowadzenie podstawowych remontów i organizację dodatkowych zajęć dla dzieci w Syrii.
W związku z tym nasi uczniowie wraz z Grundschule Obermässing w Niemczech przygotowali wspólnie kalendarz upamiętniający zmarłego papieża Benedykta XVI. Kalendarz można nabyć w szkole lub parafii.
Wyróżnione na etapie szkolnym prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie "Kartka Wielkanocna" organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewodę Zachodniopomorskiego oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego symbolicznym kolorem jest niebieski. W ramach solidarności zaprosiliśmy uczniów do ubrania się na niebiesko lub wykorzystania niebieskiego akcentu w swojej stylizacji. Akcja w naszej szkole odbyła się w piątek 31 marca. Uczniowie zapoznali się z tematyką dotyczącą zaburzeń spektrum autyzmu aby ZROZUMIEĆ, POZNAĆ I POMÓC
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu "Mistrzyni Szymborska" dziewczynki z klasy IV i VI wzięły udział w sesji zdjęciowej "Być jak Szymborska". Projekt ma na celu propagowanie wiedzy na temat Noblistki oraz jej twórczości.
Poniżej prezentujemy film z pokazu talentów, który został zorganizowany w związku z obchodami pierwszego dnia wiosny.
https://fb.watch/jHB-ZnMTTp/
Wręczono nagrody w Szkolnym Konkursie Plastycznym "Portret ulubionego bohatera literackiego". Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom.
21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Gwoździem programu w tym dniu był pokaz talentów naszych Uczniów. Nie zabrakło również ogniska oraz zabaw na świeżym powietrzu. Pamiętaliśmy również o naszym ogrodzie sensorycznym - trzeba o niego zadbać, znów zachwycił nas swoim pięknem.
Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Wolinie jak co roku zorganizowało zawody strzeleckie. Gratulacje
dla wszystkich uczestników, a szczególnie tych najmłodszych: Paweł Fecak, Dominik Poronis, Ignaś Flacht, Dawid Łukasiewicz.
Cieszymy się że na zawodach pojawia się coraz więcej młodzieży i dzieci.
https://www.facebook.com/marcel.szulinski/posts/pfbid02MRPpV74gwLgak3LXmT4pcqXjn4VuBrgxSWoWWv5yTBSBqxv3EBxFfbcUUxCJxmfwl
Uczniowie z klasy 5, 6 i 8 zabrali się za wiosenne porządki. Wspólnie uprzątnęli boisko szkolne z gałęzi. Brawa dla naszych siłaczy i siłaczek!
Dnia 16 marca 2023 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który wspiera w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od kl.IV oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych . W naszej szkole przedstawiciele każdej z klas z zapałem przystąpili do rozwiązywania testu. Wyniki poznamy za jakiś czas, a póki co trzymamy kciuki.
W czwartek 16 marca 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Konkurs obejmuje dzieci i młodzież świata, bowiem tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Organizatorem „Kangura Matematycznego” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach wiekowych od klasy 2. szkoły podstawowej do klasy III i IV liceum.
W tym roku każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną a wyniki konkursu poznamy w maju. Trzymamy mocno kciuki za nasze „tęgie głowy”.
Powered by aSc EduPage