AKTUALNOŚCI

          • Wyjście klasy III.

          • Uczniowie klasy trzeciej wybrali się na pobliski cmentarz. Jesienny spacer był okazją do rozmowy na tematy trudne, a jednocześnie wprowadzał w świat tradycji, wartości i patriotyzmu.

          • Żywa lekcja biologii i lekcja muzealna.

          • Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w niezwykłej lekcji biologii, która połączyła naukę i zabawę za sprawą nowoczesnych multimediów.

            Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Kampanii "Wolin z rybą na talerzu" w PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

            Uczniowie wysłuchali interaktywnego wykładu o rybach, ponadto mogli odbyć wirtualny rejs łodzią rybacką, złowić rybę, zagrać w edukacyjne gry interaktywne, skorzystać z porad dietetyka i spróbować zdrowej przekąski z rybką.

            Na koniec każdy wziął udział w quizie o rybach i otrzymał upominek od organizatora.

            To była niezwykle inspirująca lekcja biologii, za którą dziękujemy.

            #WolinZRybąNaTalerzu

            #FunduszeEuropejskie

             

            Drugą część wycieczki uczniowie klas 4-8 spędzili w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

            W świat średniowiecznego Wolina przeniósł nas film pt. "Złoty wiek Wolina". Pan Dyrektor Damian Chmiel oprowadził uczniów po wystawach stałych Muzeum, jak również zaprosił nas do archiwum - czyli serca Muzeum. To tam uczniowie zobaczyli najciekawsze artefakty z naszego regionu, takie jak mapę Księstwa Pomorskiego, drzewo genealogiczne rodu Gryfitów, sarkofag z pobliskiego kościoła oraz dłubankę wykonaną na wzór dawnych łodzi Wolinian.

            Kolejną lekcję uczniowie odbyli po okiem pani Gabrieli Rajtak. Musieli wykazać się zdobytą wiedzą, grając w historyczne bingo.

            Dyrektorowi i Pracownikom Muzeum Regionalnego im. A. Kaubego w Wolinie dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i ogromną dawkę wiedzy o historii naszej Małej Ojczyzny.

          • Dzień Dyni w oddziale przedszkolnym.

          • Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego z pomocą księdza Roberta i wychowawcy sadziły przy szkole krokusy. Z okazji dzisiejszego Święta Dyni najmłodsi przygotowali też balonowe "dynioduszki" i dekoracje z ozdobnych dyń.

          • Dzień Wszystkich Świętych.

          • „Zaduszki”

            Władysław Broniewski

            W dniu Zaduszek,

            w czas jesieni, odwiedzamy bliskich groby,

            zapalamy zasmuceni

            Małe lampki – znak żałoby.

            Początek listopada to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Każdy kraj ma swoje tradycje związane z pamięcią o zmarłych. Dzisiaj wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie tradycje kultywują Polacy, Niemcy, Francuzi, Japończycy czy Meksykanie. Wszystkich łączy jedno- pamięć o zmarłych.

          • Porządkowanie dargobądzkiego cmentarza.

          • Dziś kolejny raz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, mimo niesprzyjającej pogody, posprzątali cmentarz w Dargobądzu oraz uczcili pamięć zmarłych zapalając znicze na ich grobach.

          • Projekt klasy II.

          • Uczniowie klasy drugiej realizują ogólnopolski projekt Uniwersytetu Dzieci „Planeta zdrowia”. Dzisiaj odpowiedzieliśmy na pytanie zawarte w zadaniu drugim - „Jak psują się zęby?” Doskonałą okazją do przeprowadzenia zajęć była fluoryzacja. Podczas zajęć poznaliśmy trzy sposoby mycia zębów, dowiedzieliśmy się jak są zbudowane i jak należy o nie dbać. Próchnico, miej się na baczności

          • Film konkursowy.

          • #LidlPolska  #MójTalenciakTo  #SzkołyPełneTalentów4  @LidlPolska

            Nasza szkoła bierze udział w konkursie Talenciaki. Oto konkursowy film:

             

            https://www.facebook.com/share/v/1P7TpcbQB3/

          • Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego.

          • 28 października Mateusz Zieliński i Jakub Piesta zajęli III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            Gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły i życzymy dalszych sportowych sukcesów

          • Warsztaty Lego.

          • Warsztaty Lego prowadzone przez Panie z Biblioteka Publiczna Gminy Wolin dla uczniów z klas IV-VIII. Dzieci były zachwycone i chcą więcej. W czwartek kolej na maluchy. Bardzo serdecznie dziękujemy.

             

            https://www.facebook.com/share/v/1A8bCYPpYq/

            https://www.facebook.com/share/v/16gWVEUXwh/

            https://www.facebook.com/share/v/1AU7rEnKnY/

            https://www.facebook.com/share/v/195CtWLKTv/

             

          • Akcja czytelnicza.

          • Serdecznie zapraszamy.

            Uwaga! Przypominamy o konieczności zwrotu książek wypożyczonych w ubiegłym roku szkolnym.

          • Zajęcia czytelnicze.

          • 23 października mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność gościć Panią Katarzynę Muranko z Biblioteka Publiczna Gminy Wolin, która zabrała nasze przedszkolaki oraz uczniów z klas I-VI w cudowną podróż z teatrzykiem Kamishibai. Bardzo dziękujemy i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

          • Sukcesy naszych Uczniów.

          • Uczeń klasy drugiej - Wojciech Osieleniec 18 października 2025 roku zdobył swój pierwszy puchar w IV Jesiennym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Dziwnowa (puchar dla najmłodszego zawodnika).

          • Wybory Przewodniczącego SU.

          • 20 października SU rozpoczął tydzień od wyborów Przewodniczącego. Frekwencja dopisała, a zwyciezcą tegorocznych wyborów został Szymon Baszkiewicz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w nowej roli.

            Dziekujemy panu Marcelowi Szulińskiemu za udostępnienie akcesoriów do głosowania, dzięki którym uczniowie mogli poczuć się jak na wyborach prezydenckich.

          • Pasowanie pierwszoklasistów.

          • 17 października 2025 na pokładzie okrętu RP Toruń w Świnoujściu odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowania uczniów klas pierwszych.

            Najmłodsi uczniowie oficjalnie dołączyli do społeczności Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu.

            Akt pasowania odbył się w obecności kapitana okrętu, załogi, rodziców i wychowawców klas.

            Po uroczystości mieliśmy okazję zwiedzić okręt i wysłuchać wielu ciekawych informacji na jego temat oraz pracy marynarzy.

            Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie, która zaprosiła nas do udziału.