23 września dzieci z oddzialu przedszkolnego świętowały Dzień Przedszkolaka. W tym roku szkolnym wydarzenie połączyliśmy z Powitaniem Jesieni
AKTUALNOŚCI
Dzień Przedszkolaka i powitanie jesieni.
- 6
Akcja charytatywna.
Słodką nutą wspomagaliśmy wydarzenie zorganizowane dla Adasia Orlika na Sali Wiejskiej w Dargobądzu.
"Sprzątanie świata".
- 11
Dziś po raz kolejny uczniowie oraz dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu uczestniczyli w 32. Akcji Sprzątanie Świata – Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”.
W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem: „DZIK NIE ŚWINI W LESIE. A TY? W NATURĘ Z KULTURĄ".
Wycieczka klas IV-VIII.
- 17
Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dzisiaj w spektaklu Teatru In-Art z Wrocławia pt.: "Gra bez reguł". Przedstawienie przeniosło nas w świat przyszłości. Aktorzy opowiedzieli historię o sile przyjaźni, ale także o ogromnym wpływie nowych technologii na życie człowieka. Pamiętajmy, że w dobie wszechobecnego Internetu, nowoczesnych urządzeń, nic nie zwalnia nas z samodzielnego myślenia, dbania o innych, stawania w obronie tych, którzy tego potrzebują.
Wycieczka do Świnoujścia.
Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kla I-III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na spektakl teatralny ,,Park czarów" w wykonaniu aktorów Teatru In-art z Wrocławia. Celem wyjazdu było umożliwienie dzieciom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu oraz podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie zachowania w teatrze. Aktorzy nawiązali kontakt z publicznością, co szczególnie podobało się dzieciom, bo mogły żywo reagować na wydarzenia ze sceny.
Akcja charytatywna.
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu również będą wspierać to wyjątkowe wydarzenie. Serdecznie zapraszamy!
Dzień Kropki.
- 20
Dzień Kropki klasa III rozpoczęła od zabaw ruchowych, później przyszedł czas na zajęcia kreatywne.
"Drużyna Kangura" w zerówce.
Rozpoczynamy kolejny rok zajęć ruchowych ,,Drużyna Kangura". Pod okiem instruktora oddział przedszkolny brał udział w zajeciach pokazowych.
Pierwsza wyprawa przedszkolaków.
"Najbliższa okolica" - dzisiejszy spacer przedszkolaków.
Narodowe Czytanie 2025.
- 2
W związku z Narodowym Czytaniem 2025 naszą szkołę odwiedził znamienity Gość, a dzieci miały okazję poznać jego postać i twórczość.
Zapraszamy!
Od tego roku w naszej szkole prowadzone będzie Koło Języka Hiszpańskiego dla uczniów klas IV i V.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026.
- 2
Obóz polsko-węgierski.
- 28
3 lipca rozpoczęliśmy drugą część obozu polsko-węgierskiego, tym razem na Węgrzech, realizowanego w ramach projektu edukacyjnego "Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.
Drugi dzień pobytu na Węgrzech był pełen wrażeń. Zwiedzaliśmy drugą co do wielkości na Węgrzech stajnię koni nonius, pojechaliśmy w głąb puszty, aby zobaczyć czikoszów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności jeździeckie, obserwowaliśmy bydło szare, owce śruborogie, podgatunek konia Przewalskiego oraz zrekonstruowanego tura. Byliśmy w Parku Dzikich Zwierząt, pracowni garncarskiej, Muzeum Pasterskim, zwiedzaliśmy słynny most dziewięcioprzęsłowy oraz obserwowaliśmy nocne niebo.
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
Zakończenie roku w oddziale "0".
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025.
- 12
Pożegnanie Ósmoklasistów.
- 10
Najlepszy absolwent - Szymon Kurianowicz. Sportowiec roku - Kacper Wiaderny. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.
Sukcesy naszych Uczniów.
Przedstawiamy pracę konkursową naszych uczniów, która zakwalifikowała się do etapu krajowego konkursu pt. "Zroluj zdrowie - siła wyborów". Znaleźliśmy się w gronie 32 szkół wyłonionych spośród 397 zgłoszeń.
Dziękujemy uczniom Igorowi Kotowi, Dominikowi Poronisowi, Kacprowi Wiadernemu, Szymonowi Baszkiewiczowi, Ignacemu Flachtowi oraz Colinowi Karszni za zaangażowanie w projekt.
Wycieczka Samorządu Uczniowskiego.
- 15
Samorząd Uczniowski zakończył swoje tegoroczne działania wycieczką do Świnoujścia. Zwiedziliśmy Prom Unity Line, odwiedziliśmy piranię Kasię w Muzeum Rybołówstwa, zjedliśmy lody na świnoujskim deptaku. Jednak najważniejszym celem naszej wycieczki było odwiedzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Uczniowie zobaczyli, jak pracuje się w schronisku, ile pracy i zaangażowania potrzeba, żeby opiekować się bezdomnymi czworonogami. Przewodnicząca SU w imieniu uczniów naszej szkoły przekazała 650 zł na rzecz Schroniska. To był męczący, ale udany dzień.
Akcja Fundacji "Dbam o swój zasięg".
Otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły odpowiedzialnej cyfrowo" od Fundacji "Dbam o swój zasięg".
Archiwum Aktualności