AKTUALNOŚCI

          • "Sprzątanie świata".

          • Dziś po raz kolejny uczniowie oraz dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu uczestniczyli w 32. Akcji Sprzątanie Świata – Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”.

            W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem: „DZIK NIE ŚWINI W LESIE. A TY? W NATURĘ Z KULTURĄ".

          • Wycieczka klas IV-VIII.

          • Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dzisiaj w spektaklu Teatru In-Art z Wrocławia pt.: "Gra bez reguł". Przedstawienie przeniosło nas w świat przyszłości. Aktorzy opowiedzieli historię o sile przyjaźni, ale także o ogromnym wpływie nowych technologii na życie człowieka. Pamiętajmy, że w dobie wszechobecnego Internetu, nowoczesnych urządzeń, nic nie zwalnia nas z samodzielnego myślenia, dbania o innych, stawania w obronie tych, którzy tego potrzebują.

          • Wycieczka do Świnoujścia.

          • Dziś dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kla I-III wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na spektakl teatralny ,,Park czarów" w wykonaniu aktorów Teatru In-art z Wrocławia. Celem wyjazdu było umożliwienie dzieciom kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w spektaklu oraz podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie zachowania w teatrze. Aktorzy nawiązali kontakt z publicznością, co szczególnie podobało się dzieciom, bo mogły żywo reagować na wydarzenia ze sceny.

          • Dzień Kropki.

          • Dzień Kropki klasa III rozpoczęła od zabaw ruchowych, później przyszedł czas na zajęcia kreatywne.

          • Zapraszamy!

          • Od tego roku w naszej szkole prowadzone będzie Koło Języka Hiszpańskiego dla uczniów klas IV i V. 

          • Obóz polsko-węgierski.

          • 3 lipca rozpoczęliśmy drugą część obozu polsko-węgierskiego, tym razem na Węgrzech, realizowanego w ramach projektu edukacyjnego "Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.

            Drugi dzień pobytu na Węgrzech był pełen wrażeń. Zwiedzaliśmy drugą co do wielkości na Węgrzech stajnię koni nonius, pojechaliśmy w głąb puszty, aby zobaczyć czikoszów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności jeździeckie, obserwowaliśmy bydło szare, owce śruborogie, podgatunek konia Przewalskiego oraz zrekonstruowanego tura. Byliśmy w Parku Dzikich Zwierząt, pracowni garncarskiej, Muzeum Pasterskim, zwiedzaliśmy słynny most dziewięcioprzęsłowy oraz obserwowaliśmy nocne niebo.

          • Sukcesy naszych Uczniów.

          • Przedstawiamy pracę konkursową naszych uczniów, która zakwalifikowała się do etapu krajowego konkursu pt. "Zroluj zdrowie - siła wyborów". Znaleźliśmy się w gronie 32 szkół wyłonionych spośród 397 zgłoszeń.

            Dziękujemy uczniom Igorowi Kotowi, Dominikowi Poronisowi, Kacprowi Wiadernemu, Szymonowi Baszkiewiczowi, Ignacemu Flachtowi oraz Colinowi Karszni za zaangażowanie w projekt.

          • Wycieczka Samorządu Uczniowskiego.

          • Samorząd Uczniowski zakończył swoje tegoroczne działania wycieczką do Świnoujścia. Zwiedziliśmy Prom Unity Line, odwiedziliśmy piranię Kasię w Muzeum Rybołówstwa, zjedliśmy lody na świnoujskim deptaku. Jednak najważniejszym celem naszej wycieczki było odwiedzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Uczniowie zobaczyli, jak pracuje się w schronisku, ile pracy i zaangażowania potrzeba, żeby opiekować się bezdomnymi czworonogami. Przewodnicząca SU w imieniu uczniów naszej szkoły przekazała 650 zł na rzecz Schroniska. To był męczący, ale udany dzień.