• Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

• 28 października odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Oficjalnie informujemy, że został nim Szymon Baszkiewicz z klasy V. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów Samorząd Uczniowski

• Pasowanie Pierwszoklasistów.

• 27 października Pierwszoklasiści uroczyście wstąpili w szeregi uczniów naszej szkoły.

Zaprezentowali się w wystąpieniu artystycznym i złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i duże zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

• Sprzątanie cmentarza w Dargobądzu.

• 26 października Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach akcji #SzkołaPamięta posprzątali cmentarz w Dargobądzu oraz zapalili znicze na grobach zmarłych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do akcji poprzez podarowanie zniczy oraz aktywny udział w sprzątaniu cmentarza.

• Dyskoteka.

• Fantastycznie straszna dyskoteka halloweenowa już za nami. Zabawa była strasznie wspaniała. Kostiumy strasznie pomysłowe.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zabawy i poczęstunku.

• Warsztaty przyrodnicze.

• Zajęcia warsztatowe na temat odpadów, zanieczyszczeń środowiska, recyklingu oraz ochrony środowiska przed degradacją z uczniami klas 4,5 i 6 poprowadził dziś w naszej szkole pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Stacja Monitoringu Środowiska Przyrodniczego w Białej Górze, Prof. UAM dr hab. Jacek Tylkowski.

Warsztaty w formie krótkiej prelekcji wstępnej, następnie doświadczeń i eksperymentów wykonywanych przez uczniów oraz finalnie konkursu związanego z tematyką warsztatów wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę m.in. na temat segregacji odpadów i działań ograniczających ilość śmieci "produkowanych” w każdym domu.

• Wyprawa do lasu.

• Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego pod Daglezją wybrały się do lasu na grzyby. Zbiory okazały się bardzo okazałe, a maluchy udowowdniły, że dają sobie radę z różnymi wyzwaniami.

• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Uczniowie pod opieką pani Aleksandry Brzezickiej i pani Emilii Przybyłek przygotowali piękny program artystyczny. Nowa Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Rogowska przekazała środki zebrane przez Rodziców w ramach akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc Ukrainie". Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Popłynęło mnóstwo życzeń i podziękowań. My również bardzo dziękujemy za wszystkie miłe i ciepłe słowa.

• Próbny alert przeciwpożarowy.

• 1 października w naszej szkole miał miejsce alert przeciwpożarowy. Jeden z naszych uczniów zagubił się podczas ewakuacji na szczęście dzielni Strażacy z OSP Dargobądz odnaleźli zgubę i uratowali go z pożaru.

Bardzo dziękujemy Strażakom za przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ewakuacji.

• Przedstawienie teatralne.

• 07 października 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art pt. "Łakocie dla Jasia i Małgosi". Ta zabawna baśń braci Grimm uczy, że jedzenie słodyczy w nadmiarze szkodzi i jest zgubne dla zdrowia. Nasze dzieci w trakcie spektaklu żywo uczestniczyły w zadaniach przygotowanych przez aktorów. Był uśmiech i dobra zabawa!

• Lekkoatletyczne czwartki.

• W miniony czwartek czworo naszych uczniów reprezentowało naszą szkołę w Międzyzdrojskich Czwartkach Lekkoatletycznych.

Oto wyniki naszych zawodników: Kacper Wiaderny I m-ce w skoku w dal - 4,27m, I m-ce w biegu na 60m - 8,90s.

Rozalia Kubajczyk I m-ce w biegu na 60m - 9,22, II m-ce w skoku w dal - 3,65m.

Dominik Poronis I miejsce w rzucie piłeczką palantową - 35m, II m-ce w biegu na 60m - 9,77s.

Błażej Osieleniec II m-ce w skoku w dal - 3,0m, IV m-ce w biegu na 60m - 10,79s.

Wyniki wszystkich uczestników dostępne w linku: http://www.almiedzyzdroje.pl/1_14_wyniki-2022.html

• Przedstawienie profilaktyczne.

• Klasy I-VI miały możliwość obejrzenia i uczestniczenia w przedstawieniu profilaktycznym "Bajki na jednej nodze" przygotowanym przez teatralną Grupę T z Torunia. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, ale przypomnieliśmy sobie również o zasadach bezpieczeństwa.

• Dzień Chłopaka.

• Dzień Chłopaka z przymrużeniem oka. Dziś chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dzięki wsparciu uczniów, rodziców i nauczycieli chłopcy z klas 0-8 wzięli udział w loterii zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Chłopcy otrzymali śmieszny i słodki upominek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a szczególnie chłopcom za świetną zabawę podczas losowania