• Świąteczny jarmark w Wolinie.

• To już trzeci dzień świątecznego jarmarku w Wolinie. Rada Rodziców przygotowała piękne stoisko, Rodzice zapełnili je obficie świątecznymi wyrobami. Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na potrzeby uczniów naszej szkoły. Dziękujemy.

• Uroczyste otwarcie Ekopracowni.

• 14 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni w Publicznej Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Pani Joanna Grab Zastępca Prezesa Zarządu i Pan Kazimierz Łojek kierownik Zespołu d/s Promocji i Komunikacji, a także Burmistrz Wolina Pani Ewa Grzybowska, Zastępca Burmistrza Wolina Pan Jarosław Mikołajczyk oraz radni Rady Miejskiej w Wolinie.

Dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Szczecinie, w ramach projektu Ekopracownia 2022, jedna ze szkolnych sal została wyremontowana i doposażona. Szkoła uzyskała dofinansowanie 50 tys. złotych w formie dotacji. Zakupiono nowe krzesła i ławki uczniowskie, sprzęt komputerowy i multimedialny oraz pomoce dydaktyczne.

W ramach działalności nowej Ekopracowni uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach naukowych i ekologicznych. Pracownia pełna pomocy dydaktycznych, umożliwia naukę poprzez obserwacje i doświadczenia. Nauczyciele mogą przekazać wiedzę bardziej efektywnie, a uczniowie łatwiej zrozumieją trudniejsze tematy.

@ Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

• Zbiórka książek.

• 14 grudnia w drogę wyruszają książki zebrane przez bibliotekę szkolną w ramach Świątecznej Zbiórki dla Pacjentów Onkologicznych zorganizowanej przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii.

• Świąteczne życzenia.

• Otrzymaliśmy dziś bardzo miłą korespondencję - życzenia świąteczne od szkoły również noszącej imię naszej Patronki. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 10 im. Zofii Kossak w Legnicy i oczywiście zrewanżujemy się równie piękną kartką.

• Zbiórka dla schroniska.

• Dary zebrane podczas naszej zbiórki wyruszają w drogę do Schroniska w Sosnowicach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy również za pomoc Szkolnemu Kołu Wolontariatu. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - bagażnik okazał się za mały. Dzięki Wam zima dla psiaków będzie choć odrobinę lżejsza.

• Warsztaty ekologiczne.

• 9 grudnia uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, na których młodzież miała możliwość zdobycia wiedzy na temat rozpoznawania gatunków, ochrony i biologii ptaków oraz konstrukcji, rodzajów i sposobu wieszania budek lęgowych. Część teoretyczną poprowadził Pan Ariel Rydlewicz - Specjalista Służby Leśnej Nadleśnictwo Międzyzdroje. Część praktyczna odbyła się przy wsparciu Pana Tadeusza Mazura i polegała na składaniu budek lęgowych. Materiały na warsztaty były zakupione w ramach programu Ekopracownia 2022 dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

• Andrzejki.

• Zgodnie z tradycją 30 listopada uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili podczas andrzejkowych wróżb. Było magicznie i śmiesznie, a na koniec każdy otrzymał słodką niespodziankę od Rady Rodziców.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Harrym Potterze.

• 29 listopada uczennice klasy VIII (oraz zdalnie Ola Kielar :)) wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze. To już czwarty etap zmagań turniejowych. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki