• Gra terenowa.

• Ósmoklasiści odwiedzili dziś Skansen Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta. Pani Gabriela Rajtak wraz z grupą projektową Młodzi Słowianie i Wikingowie przygotowali grę terenową pt. "Królowa Sigrida i jej drużyna". Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię Wolina oraz Sigridy, współpracując z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tak ciekawym projekcie.

• Egzaminy ósmoklasistów.

• Sesja egzaminacyjna rozpoczęta.

We wtorkowy poranek uczniowie klasy ósmej rozpoczęli pisanie egzaminu ósmoklasisty. Życzymy im połamania długopisów.

• Zajęcia profilaktyczne - program "Trzymaj formę".

• 10 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach programu "Trzymaj Formę" dla klas 4-7 na temat zdrowego odżywiania, znakowania, odczytywania informacji z etykiet produktów spożywczych oraz przechowywania żywności. Prelekcję poprowadziły przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim. Dziękujemy za ciekawe zajęcia dla Naszych Uczniów.

• Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny.

• XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas Trzecich już za nami.

Najlepsi z Najlepszych :

I miejsce Gabriela Mironik

PSP Wolin

II miejsce Filip Opałka

PSP Wolin

III miejsceMilena Baszkiewicz

PSP Dargobądz.

Serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcom oraz wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Podziękowania również składamy Nauczycielom za przygotowanie Uczniów oraz Pani Burmistrz i Rodzicom za ufundowanie nagród.

E. Przybyłek

• Ciekawa lekcja muzyki.

• Zajęcia szkolne nie tylko w ławce. Przy sprzyjającej pogodzie pan Dobromir Strzelczyk prowadzi lekcje muzyki w ogrodzie sensorycznym.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny.

• 6 maja Uczniowie klasy II i III zmagali się w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII.

Oto wyniki:

KLASA II

I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymała Natalia Kasprowicz

II miejsce - Vanessa Łukasiewicz.

KLASA III

I miejsce i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII otrzymała Milena Baszkiewicz

II miejsce - Szymon Hołodryga

III miejsce - Eliza Stankiewicz.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniowie klasy trzeciej będą reprezentować szkołę na XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla Uczniów Klas Trzecich.

Życzymy powodzenia!

• Akcja "Adopcja na odległość".

• Nasza szkoła od wielu lat wspiera szczytną akcję "adopcji na odległość" organizowaną przez Kurię Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską. Dzięki naszej pomocy Nancy Kagendo może z powodzeniem spełniać swoje marzenia o nauce. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wspierają naszą akcję jeszcze raz dziękujemy i przesyłamy list od naszej podopiecznej.

Dziękujemy uczniom klasy 7 i 8 oraz Pani Marcie Gaskill za przygotowanie listów dla Nancy.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

• Uczniowie klas VI i VII pod opieką pani Gabrieli Rajtak przygotowali akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Podczas apelu wręczono również nagrody w konkursach, a Paweł Stankiewicz i Szymon Nawrocki z klasy I zostali nagrodzeni za uczciwą i pomocną postawę wobec innych.

• Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne.

• 25 kwietnia zawodnicy z naszej szkoły uczestniczyli w "Międzyzdrojskich Czwartkach Lekkoatletycznych". Nasza drużyna w składzie:

Szymon Baszkiewicz

Szymon Świder

Emilia Świder

Konrad Wanatowski

Dominika Wanatowska

dzielnie reprezentowała szkołę w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wyniki poznamy niebawem. Dziękujemy zawodnikom, ich rodzicom oraz organizatorowi za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

• Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

• Kolejne zawody za nami. Tym razem nasi uczniowie uczestniczyli w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, na którym zdobyli czołowe miejsca. W kategorii dziewcząt klas 7-8 miejsce wywalczyła Aleksandra Kielar. W kategorii chłopców klas 5-6 miejsce zdobył Mateusz Zieliński. W kategorii chłopców klas 7-8 miejsce zdobył Dawid Łukasiewicz. W kategorii chłopców klas 3-4 miejsce wywalczył Jakub Piesta. Dziękujemy godnego reprezentowania naszej szkoły pozostalym zawodnikom: Helenie Klimkow, Piotrowi Pawłowskiemu, Stanisławowi Wojtkowiakowi i Piotrowi Woźniakowi.

• Mistrzostwa piłki nożnej.

• Dziś chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Nożnej. Mimo braku miejsca na podium gratulujemy woli walki. Dziękujemy reprezentacji w składzie: Kacper Wiaderny, Piotr Pawłowski, Dawid Łukasiewicz, Szymon Baszkiewicz , Paweł Fecak, Ignacy Flacht, Daniel Walczak, Colin Karsznia, Dominik Poronis, Gabriel Sawicki.

• Sukcesy naszych Uczniów.

• Znamy już wyniki konkursu wiedzy pt.: "Zasoby Przyrodnicze Wyspy Wolin ". Gratulujemy Mateuszowi Zielińskiemu zajęcia miejsca oraz Szymonowi Baszkiewiczowi zajęcia miejsca w w/w rywalizacji. Nadmienić należy, że w konkursie brali udział nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale i średnich naszego województwa.

• Campus zawodoznawczy.

• 8 kwietnia uczniowie klasy ósmej wybrali się na Campus zawodoznawczy organizowany przez trzy szczecińskie szkoły: Technikum Ekonomiczne im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, ZS nr 4 im. Armii Krajowej oraz ZS im. Mikołaja Reja. Maja Kalinowska, Lena Halinowska, Patrycja Michałowska i Piotr Pawłowski zdobyli najwyższe noty w grze terenowej. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać specyfikę szkół branżowych i technicznych, a nawet wykorzystać wiedzę w praktyce m.in. wzięli udział w giełdzie, a także zaprojektowali i wydrukowali własne przypinki. Zwiedziliśmy pracownie do nauki zawodów, bursy szkolne. To był naprawdę udany dzień.

• Konkurs ekologiczny.

• 10 kwietnia nasi uczniowie: Aleksandra Kielar, Szymon Baszkiewicz i Mateusz Zieliński wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Zasoby przyrodnicze wyspy Wolin".

Z niecierpliwością czekamy na wyniki.