• Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Tenisie Stołowym.

• Nasi uczniowie uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dzieci i Młodzieży Szkolnej . Swoim uczestnictwem udowodnili swoją dobrą formę w grze pojedynczej oraz deblowej .

I miejsce w kategorii Dziewcząt Młodzieży Szkolnej zdobyły Helena Klimkow i Kinga Siobańska.

II miejsce w kategorii Chłopców Dzieci zajęli Mateusz Zieliński i Stanisław Wojtkowiak.

III miejsce w kategorii Chłopców Młodzieży Szkolnej wywalczyli Piotr Pawłowski i Dawid Łukasiewicz.

Gratulujemy tak wspaniałych wyników.

• 45. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.

• 16 października 2023 roku mija 45 lat od chwili wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym zwierzchnikiem Kościoła katolickiego od 1864 r.

Z tej okazji uczniowie klasy ósmej w czasie warsztatów przygotowali przesłanie, które na okolicznościowych kartkach wysłali do Ojca Świętego, Księdza Arcybiskupa metropolity szczecińsko-kamieńskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Wolina oraz innych osobistości.

• Wycieczka do Międzyzdrojów.

• Dnia 17 października uczniowie klasy I, II, III i IV zwiedzali Muzeum Wolińskigo Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat parku. Obejrzeli ekspozycje fauny i flory. Z bliska zobaczyli żubra, jelenia, lisa, foki, bataliony, dzika, wilka oraz bielika. W drugiej części wycieczki udaliśmy się do kina na film pt. ,,O psie, który jeździł koleją''.

• Warsztaty ekologiczne.

• 16 X uczniowie klasy pierwszej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w "Baśniowych EKO warsztatach". Gościliśmy w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

Dziękujemy za niezwykłą lekcję przyrody.

• Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

• 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Żelewska, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Na część artystyczną zaprosili nas uczniowie klasy IV i V. W żartobliwy sposób wyrazili swoje podziękowania i uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

• Projekt przyrodniczy.

• Uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w projekcie „Jurij i Jerzy razem dla jeży”. Podczas pogadanki poznali ciekawostki o życiu jeży. Później zbudowali budkę dla jeża i namalowali tabliczki informacyjne. Projekt zakończył się ogniskiem i kiełbaskami.

• Egzamin na kartę rowerową.

• W dniu 12 października 2023 roku uczniowie klasy V stali się pełnoprawnymi posiadaczami karty rowerowej. Egzamin praktyczny został przeprowadzony pod czujnym okiem policjantów. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali się do egzaminu teoretycznego i praktycznego oraz przedstawicielom policji za cenne wskazówki.

• Konkurs Poetycki.

• Z przyjemnością informujemy, że nasze Uczennice rozbiły bank nagród w konkursie poetyckim zorganizowanym w ramach obchodów 75. Urodzin Biblioteka Publiczna Gminy Wolin.

W kategorii wiekowej 10-14 lat:

- Zofia Malessa - wyróżnienie;

- Chantell Krupa - III miejsce;

- Amanda Borowiec - II miejsce;

- Nela Stankiewicz - I miejsce;

W kategorii wiekowej 6-9 lat:

- Milena Baszkiewicz - III miejsce;

Gratulujemy Zwyciężczyniom, a Bibliotece Publicznej Gminy Wolin życzymy kolejnych 75 lat.

• Dzień Chłopaka.

• Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodziankę - słodki poczęstunek oraz zawody w zawiązywaniu krawatów na czas.

• Przedstawienie profilaktyczne.

• Grupa T z Torunia zaprosiła nas na przedstawienie profilaktyczne "Gang Śmieciaków". Przypomnieliśmy sobie, jak należy prawidłowo dbać o środowisko.

• Zachodniopomorski Test Wiedzy o Rybach.

• Nasza szkolna reprezentacja brała dziś udział w "Zachodniopomorskim teście wiedzy o rybach". Chłopcy zajęli 8 miejsce, następnie kibicowali rywalom występującym w Finale.