• Konkurs "Pisanki dla Ukrainy".

• Uczennica klasy II Martyna Szandała wygrała konkurs na najpiękniejszą pisankę, okrzykniętą pisanką roku, zorganizowany przez Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.   Jury tak uzasadniało wybór tegorocznego tematu przewodniego konkuru: "Tym razem temat konkursu był poważny. W tym tkwiła cała jego trudność. Trzeba jednak przyznać, że podobnie jak przed rokiem udało się Wam zrealizować temat wyborowo. Naszą szczególną uwagę przykuły pisanki, które w subtelny acz znaczący sposób odwoływały się do kultury ukraińskiej lub podejmowały temat aktualnych wydarzeń stając się tym samym małym, pokojowym manifestem". Serdecznie gratulujemy Martynce.

• Prace w ogrodzie sensorycznym.

• Wiosenne prace ogrodowe trwają pierwsze kwiaty kwitną a i pojawiają się kolejne nasadzenia

Klasa VII posadziła 14 skalniaków, które wzbogacą stanowisko traw

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

• Pod koniec marca został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII dla uczniów klas II i III.

Miło nam poinformować, iż MISTRZEM ORTOGRAFII w klasie drugiej została uczennica Martyna Szandała, natomiast w klasie trzeciej Tytuł ten otrzymał Mateusz Zieliński. Serdecznie gratulujemy.

Troję uczniów klasy trzeciej, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie, będzie reprezentować szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas trzecich. Oto najlepsi:

Mateusz Zieliński

Stanisław Wojtkowiak

Chantell Krupa.

Życzymy powodzenia!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

• Razem dla Ukrainy.

• Dziś przekazaliśmy kolejne produkty potrzebującym. Wszystkim zaangażowanym w pomoc Ukraińcom serdecznie dziękujemy

• Laboratoria przyszłości.

• W naszej szkole każdy może rozwinąć skrzydła! Współpraca z Laboratoriami Przyszłości umożliwiła zakup 2 dronów z osprzętem. Uczniowie bardzo chętnie ćwiczą obsługę nowych urządzeń.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej.

• Dziś nasi chłopcy z rocznika 2009 i młodsi dzielnie reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Halowej w ramach Igrzysk Dzieci 2021/2022 zajmując V miejsce. Dziękujemy za wolę walki i zaangażowanie wykazane w grze.

W skład drużyny weszli:

Colin Karsznia

Ignacy Flacht

Paweł Fecak

Kacper Nowaszyński

Piotr Pawłowski

Eryk Piesta

Dawid Łukasiewicz

• "Dzień bez plecaka"

• 1 kwietnia postanowiliśmy uczcić, zachęcając uczniów do wzięcia udziału w akcji "Dzień bez plecaka". Zadanie wymagało pomysłowości i kreatywności, i jak zwykle nasi Uczniowie nas nie zawiedli. Pomysły na to, czym można zastąpić szkolny plecak, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Laboratoria przyszłości.

• Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak – Szczuckiej w Dargobądzu bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł.

W ramach programu zamówione zostały pomoce dotyczą wyposażenia podstawowego, wyposażenia stanowisk, narzędzi, robotyki, sprzętu AGD i audio – video, materiałów eksploatacyjnych i BHP.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy oraz angażujący uczniów i rozwijający ich zainteresowania.

• Projekt "Tradycyjny sad".

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji projektu "Tradycyjny Sad". Wraz z nauczycielem przygotowali plan sadu i spotkali się z sojusznikiem projektu - nauczycielem sadownikiem z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie. Podczas zajęć zapoznawali się z wiśniami, ich pochodzeniem oraz uprawą. Projekt realizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

• Powiatowy Konkurs Plastyczny "Tajemnice zimowego lasu".

• Sukcesem i zdobyciem drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. “Tajemnice zimowego lasu” może pochwalić się uczennica Oddziału Przedszkolnego – Dominika Wanatowska. Jej pracę nagrodzono w kategorii dzieci 5 - 6 letnich, a wygrana tym bardziej cieszy, że przy dużej liczbie zgłoszonych prac do konkursu, dostrzeżono talent Dziewczynki. Gratulujemy serdecznie.

• Prace porządkowe w ogrodzie sensorycznym.

• Pierwsze prace porządkowe przy bardzo sprzyjającej pogodzie za nami efekty cieszą oko zwłaszcza, że pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Klasy VII i VIII bardzo zaangażowały się w prace porządkowe w ogrodzie sensorycznym.

• Wsparcie dla Ukrainy.

• Jesteśmy całym sercem z Ukrainą.

Wspieramy dobrym słowem (w języku polskim i ukraińskim) w każdy możliwy sposób.

Ласкаво просимо до Польщі.

Witamy w Polsce!