• Św. Mikołaj

          • 6 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Św. Mikołaj został gorąco przywitany
            i zaproszony na program artystyczny przygotowany przez dzieci. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

          • Podsumowanie akcji "Paczuszka dla Maluszka"

          • Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do akcji „Paczuszka dla Maluszka”.
            Zebrane artykuły higieniczne oraz spożywcze oraz ubranka dla malutkich dzieci zostały przekazane Fundacji Małych Stópek w Szczecinie na ręce ks. Tomasza Kancelarczyka.

             

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Bożonarodzeniowego

          • Rozstrzygnięcie Konkursu Bożonarodzeniowego

            W ramach propagowania umiejętności cyfrowych, w naszej szkole odbył się  konkurs internetowy. Zadaniem było ułożenie puzzli w jak najlepszym czasie. W dniu  15 grudnia 2018 roku  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu a 4  stycznia 2019 roku nagrody otrzymali następujący uczniowie:

            Kornel Przybyłek z klasy V  – I miejsce w dwóch kategoriach i Emilia Chodkowska z klasy VIII wyróżnienie.

            Zwycięzcą gratulujemy sukcesu !!!

          • Karawana Kultury

          • W połowie grudnia 2018 we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach oraz Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin odbyła się ostania edycja „Karawany Kultury” roku 2018, w której wzięli udział uczestnicy z Białorusi (miasta Marina Horka, Mińsk, Witebsk), Afryki Południowej (Roodeport), Polski (Szczecin, Świnoujście, Wolin, Dargobądz, Międzyzdroje, Gryfice, Kamień Pomorski, Domysłów, Świerzno). Mieli być uczestnicy z Bangladesz, ale niestety nie dostali wizy.

            W grudniowej edycji pt. „Christmas Gift of Culture Caravan” w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach (12.12.2018 r.) razem z uczestnikami zza granicy spotkaliśmy się z liczną reprezentacją Polski: z chórem „Świerzno Śpiewa” i zespołem „Domysłów”, zespołem „Dargulinki” z PSP w Dargobądzu, tancerzami TKS „Jantar” z Wolina, wokalistami i plastykami z Ośrodka Kultury Gminy Wolin, uczniami szkół muzycznych - PSM I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie i PSM I stopnia w Świnoujściu, wokalistami niezależnymi z Kamienia Pomorskiego oraz z PSM I stopnia w Gryficach, instrumentalistami i wokalistami MDK w Międzyzdrojach, plastykami z PS nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach i PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

            Do udziału w kategorii sztuk plastycznych organizatorzy zaprosili zwycięzców konkursów plastycznych z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – „Piękno Naszej Niepodległej” (Międzyzdroje) i „Piłsudski jest OK” (Wolin). Zadaniem uczestników było dostarczenie 1-2 prac wykonanych wcześniej (prace te były eksponowane na wystawie festiwalowej) oraz wykonanie pracy na temat „Święta w moim kraju”. Przez kilka godzin młodzi plastycy wytrwale pracowali w międzynarodowym towarzystwie. W tym czasie w sali teatralnej odbywały się przesłuchania w innych kategoriach w formie koncertu. Jury oceniło poziom uczestników i wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach oraz przyznało Grand Prix. Uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz pamiątkowymi pucharami. Nagrodę główną tej edycji „Karawany Kultury” wyśpiewał 14-letni Brandon Liam Nel z delegacji „Talent Africa” (Roodepoort, South Africa).

            Imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera twórczej radości, pełna miłych i owocnych spotkań. Festiwal był też okazją do wymiany doświadczeń artystycznych dzieci oraz instruktorów oraz do zawierania nowych znajomości. Dzięki „Fundacji Teatr Teatr” zespoły i soliści podczas obrad jury mieli gry i zabawy integracyjne, co na pewno dodało pozytywnych emocji.

            W przeglądzie tej grudniowej edycji „Karawany Kultury” uczestniczyło ponad 150 osób w różnych grupach wiekowych w nominacjach: taniec, muzyka instrumentalna (fortepian, saksofon, białoruskie cymbały, gitara), folklor, chór, wokal, sztuki plastyczne.

            „Karawana Kultury” to nie tylko przegląd. Tym razem na uczestników czekał „Rytm-poranek z Sambą” z Jarosławem Tarnowskim oraz koncert festiwalowy w „Dworku Wolińskim”.

            W „Dworku Wolińskim” w przedstawieniu z cyklu „Koncerty Rodzinne” (13.12.2018 r.) wzięło udział ponad 60 osób. Razem z uczestnikami zza granicy grały, śpiewały i tańczyły dzieci z gminy Wolin - Przedszkole Miejskie w Wolinie „Kraina Uśmiechu”, uczniowie PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie i z PSP w Dargobądzu, Koło muzyczne „Wolarte” z Wolina, wokaliści i pianiści z Ośrodka Kultury Gminy Wolin. Instruktorzy uczestników „Koncertu Rodzinnego” dostali specjalne podziękowania, podpisane przez Burmistrza Wolina p. Ewą Grzybowską. Licznie przybyła publiczność miała okazję nabyć ozdoby świąteczne na zorganizowanym przez radę rodziców PSP w Wolinie kiermaszu.

            Organizatorzy dziękują p. Ryszardowi Banaszkiewiczowi za możliwość zwiedzania muzeum oraz udostępnienie Dworku dla organizacji koncertu.

            „Karawana Kultury” to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników.

            Są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezy odbywają się w ciągu roku szkolnego oraz podczas ferii i wakacji – 8 edycji w roku.

            W poprzednich edycjach witaliśmy gości z różnych zakątków świata, nawet z takich dalekich państw jak Indonezja, Azerbejdżan, Kazachstan, Bangladesz i Malezja. Projekt startował w 2004 r., w ciągu 14 lat zorganizowano ponad 80 festiwali. Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne w ramach Karawany Kultury województwo zachodniopomorskie odwiedziło już ponad 5000 uczestników zza granicy. Wydarzenia są objęte patronatem Burmistrzów Wolina, Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów.

            W roku 2019 Karawana Kultury będzie świętować jubileusz 15-lecia projektu. Pierwsza edycja w roku nadchodzącym zaprasza już w lutym na przegląd i koncert. Już mamy zglószenia z Estonii, Francji, Niemiec, Polski.

            Fundacja Benefis, WolinFoto Robert Tomasz Zięba

            za   https://www.gminawolin.pl/aktualnosci/pokaz/1003

          • „MAŁY PODAREK – DUŻO RADOŚCI”

          • W ramach wieloletniej akcji charytatywnej „MAŁY PODAREK – DUŻO RADOŚCI ” prowadzonej przez  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie prowadzonej przez  przy współpracy z Opieką Społeczną i z Fundacją 54 w tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przygotowała paczki dla osób potrzebujących.

            W ramach propagowania idei wolontariatu młodzież klasy ósmej odwiedziła seniorów
            w Dargobądzu , żeby przed Świętami Bożego Narodzenia złożyć życzenia i obdarować paczkami.

            Cała akcja polega na zbiórce darów oraz funduszy  i przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących dzieci i seniorów.
            Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

          • MIKOŁAJKI 2018

          • 6 grudnia 2018 r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który obdarował dzieci wspaniałymi podarkami. Uczniowie w podziękowaniu przygotowali program artystyczny pod kierunkiem p. Ani Stawiarskiej.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Najmłodsze dzieci zaprosiły swoich kochanych Dziadków do szkoły na uroczystości związane z tym świętem. Wszystkie wnuczki i wnukowie bardzo pięknie wystąpiły, nie zabrakło wierszyków, piosenek oraz tańców. Goście byli zachwyceni występem Maluchów przygotowanych przez panie: Wioletkę, Dorotkę oraz Emilkę. 
             

            Babcia z dziadkiem dziś świętują, wszystkie dzieci więc pracują. Zetrą kurze w każdym kątku, przypilnują dziś porządku. W kuchni błyszczą już talerze, wnusia babci bluzkę pierze Wnusio już podaje kapcie, bardzo Kocha swoja babcię. Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!

             

          • Zebranie z rodzicami

          • Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami. 

            W poniedziałek, 10.12.2018r., odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas starszych VI-VIII o godz. 16.30,

            we wtorek, 11.12.2018r. zapraszamy rodziców dzieci klas I-III na godz. 16.00, a "0" na godz. 17.00.

          • UWAGA! KONKURS!

          • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia  w ramach propagowania umiejętności cyfrowych ogłaszamy w naszej szkoły konkurs. Odbywa się on w kategorii indywidualnej  polega na ułożeniu w wybranym stopniu trudności puzzli i przesłaniu  screena z ekranu z ułożonym obrazkiem  na maila: chocian.e@gmail.com, lub przynieść zdjęcie na telefonie  i pokazać pani Elżbiecie Chocian lub pani Iwonie Wojda wyników. Jeżeli będzie więcej niż jedna osoba, która przyniesie rozwiązanie konkursu decydujący będzie czas ułożenia puzzli.

            W każdym stopniu trudności przewidziana jest jedna  nagroda rzeczowa oraz  bonus niespodzianka.

            Konkurs  trwa do 15 grudnia 2018 roku.

            Puzzle do ułożenia w określonych poziomach są pod poniższymi linkami :

            https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3afc48aa32fc  poziom łatwy

            https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2a6216d67420 poziom średni

            https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3d2dacfc6031 poziom trudny

          • Zajęcia na Uniwersytecie Szczecińskim

          • W środę, 28 listopada ośmioklasiści z naszej szkoły wzięli udział w zajęciach badawczych
            w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, które działa przy Wydziale Nauk o Ziemi
            w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych. Młodzież obejrzała meteoryty i tektyty, minerały fluorescencyjne, piaski świata, kule szczecińskie, konkrecje polimetaliczne, przegląd skał
            i minerałów z wybranych lokalizacji świata (Czechy, Hiszpania, Francja, Spitsbergen, Góry Kaczawskie). Zapoznała się z systematyką skał i minerałów, systematyką i powstawaniem skamieniałości, historią geologiczną Regionu Bałtyckiego oraz życiem mórz i oceanów. W sali interaktywnej Edukacji Geośrodowiskowej można było zobaczyć preparaty pod mikroskopami, binokulary i skorzystać z gry dydaktycznej.  Po muzeum geologicznym oprowadził oraz zajęcia prowadził dr Robert Woziński.

            Oprócz zajęć z zakresu geografii i geologii młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Wydziału Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim, dzięki czemu będzie miała łatwiejszy wybór dalszego kierunku kształcenia oraz typu szkoły ponadpodstawowej.

             

          • Warto jest pomagać!

          • Fundacja Małych Stópek zaprasza do włączenia się w V edycję akcji pt. "Paczuszka dla Maluszka".

            Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinnymi spotkaniami, ciepłą atmosferą, wigilijną kolacją i wspólnym kolędowaniem przy choince. Niestety nie w każdym domu. Są między nami kobiety, dla których to najtrudniejszy czas w roku, kiedy muszą sobie wiele odmówić i nie mogą z lekkim sercem życzyć swojemu maleńkiemu dziecku „Wesołych i spokojnych Świąt”.

            Jednak wyobraź sobie, że twój prezent w postaci paczki wypełnionej szamponami dla dzieci, kremami, pudrami, oliwkami i pampersami, trafia do samotnej mamy, która jest w 7. miesiącu ciąży i nie ma koło siebie nikogo bliskiego. Z pewnością po otrzymaniu takiego prezentu dla swojego nienarodzonego dziecka, będzie szczęśliwa, że jest jeszcze na świecie ktoś, komu jej los nie jest obojętny i chce, aby jej dziecko przyszło na świat.

            Z takimi historiami mierzy się Fundacja Małych Stópek, która do świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka” zaprasza już po raz 5. Pod skrzydłami fundacji znajdują się kobiety, które jeszcze nie tak dawno stały w obliczu wielu przeciwności losu, ale z naszą pomocą postanowiły mimo wszystko wybrać życie. Pragniemy razem z Darczyńcami fundacji i ludźmi dobrej woli podarować im i ich maluchom spokojne, radosne i pełne bezpieczeństwa święta. Akcja trwa od 3 do 19 grudnia br.!

            Dlatego jeśli chcesz pomóc, możesz włączyć się w akcję na 1 z 3 sposobów:
            - przygotowując i przesyłając do Fundacji Małych Stópek paczkę
            o wartości ok. 100 zł z artykułami higienicznymi dla niemowląt, którą
            w Twoim imieniu ofiarujemy wybranemu maleństwu i jego mamie;

            - przekazując gotową wyprawkę lub kilka rzeczy do wyprawki (pieluchy, kaszki, ubranka, środki czystości, zabawki) swojemu katechecie,

            - przesyłając na konto Fundacji dowolną sumę pieniędzy (tytułem: „darowizna Paczuszka”), dzięki której wolontariusze Fundacji sporządzą paczkę dla maluszka z zakupionych artykułów.

             

            Adres wysyłki „Paczuszki dla Maluszka”:
            Fundacja Małych Stópek
            ul. Świętego Ducha 9
            70-205 Szczecin
            nr konta: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120
            (z dopiskiem „Darowizna Paczuszka”)

          • Karawana Kultury zaprasza do Międzyzdrojów

          • 12.12.2018r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się przegląd, w którym wezmą udział "Dargulinki" z naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy!

             

            Harmonogram ramowy (lepiej być wcześniej, w nominacjach może być poślizg w czasie):

            10:00 - 11:30 próby zespołów i solistów zza granicy

            11:30 - 13:00 próby zespołów i solistów polskich

            14:00 - 17:00 pracują uczestnicy nominacji sztuki plastyczne (Ponieważ nie ograniczamy techniki prac, które powstaną podczas festiwalu - przynosimy ze sobą to, czym wolimy malować/rysować - ołówki, kredki, długopisy, flamastry, farbki/pędzle).

            14:00 - 14:45 przegląd nominacji muzyka instrumentalna

            14:45 - 18:00 przegląd nominacji taniec, wokal

            18:00 - 18:45 obrady jury, przerwa - możliwość poznać bliżej innych uczestników, instruktorów, pedagogów. Słodki poczęstunek (wafelek).

            Przydadzą się drobne upominki dla nowych znajomych - widokówki, kalendarzyki itp. 

            18:45 - 19:30 zakończenie, wręczenie nagród. Obowiązuje strój galowy (pozostajemy w strojach scenicznych, dżinsy i FIRMOWE t-shirty dopuszczalne są tylko dla zespołów). Mile widziane są flaga państwowa, emblemat domu kultury/szkoły. Zdjęcia będą w publikacjach prasy lokalnej oraz międzynarodowej.

             

          • Trzymaj formę

          • Rozpoczynamy akcję „ Trzymaj formę” jej finał odbędzie się 1 czerwca 2019 rok  w ważny dla nas Dzień Dziecka. Projekt ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, promocję aktywności fizycznej oraz zbilansowanej diety. Pierwszym etapem jest obejrzenie  przez klasy VII i VIII  filmu :
            „ Aż do kości ”,  który opowiada do  jak tragicznych historii mogą doprowadzić zaburzenia odżywiania.
            Kolejne działanie to przygotowana przez klasę VIII i przeprowadzona w klasie V i VII lekcja
            o chorobach współczesnego świata –anoreksji i bulimii.

             

            Elżbieta Chocian

          • Projekt upamiętniający 100-lecie odzyskania niepodległości Polski

          • W naszej szkole prowadzony został od września do listopada 2018 roku projekt edukacyjny wpisujący się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
            Celami projektu  były upamiętnienie  i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych
            z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości oraz kształtowanie kreatywności, kompetencji  kluczowych  wśród dzieci i młodzieży, a także budowanie wspólnoty i więzi między pokoleniami .  W ramach zajęć z języka polskiego oraz geografii uczniowie klas V, VII i VIII wzięli udział w zajęciach informujących, pogadance, zapoznali się z symbolami narodowościowymi,  wykonali prace plastyczne z które zostały zaprezentowane zostały
            na gazetce tematycznej. Zajęcia odbywały się z dostosowaniem do wieku i dojrzałości klasy.

          • W niedzielę w Wiejskim Ośrodku Kultury w Dargobądzu odbył się wyjątkowy koncert z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów PSP w Dargobądzu

          • "11 listopada to święto zwycięstwa nadziei. Wbrew wszystkim i wszystkiemu udało się odzyskać wolną ojczyznę po 123 latach niewoli i upodlenia. Wiara, mądrość, miłość ojczyzny – to dzięki nim, mimo wszelkich przeciwności, trwamy jako naród. Biskup Ignacy Krasicki budził w nas miłość ojczyzny. Po latach biskup całego świata – Jan Paweł II obudził nas ze snu słowami „Ducha nie gaście!”. Pamiętajcie, że w czasach niewoli i pokoju wszyscy musimy przekazać naukę ojców naszym dzieciom – nie ma wolności bez wartości. Zawsze nazywajcie prawdę prawdą, a kłamstwem kłamstwo. I nade wszystko kochajcie swoją ziemię ojczystą i po wsze czasy szanujcie narodowe symbole." (Fragment montażu słowno-muzycznego wystawionego przez uczniów).

            11 listopada 2018r., w Narodowe Święto Niepodległości, obchody 100. rocznicy rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Następnie w sali WOK uczniowie, pod kierunkiem p. Zuzanny Kowalskiej oraz Iwony Wojdy, wystawili montaż słowno-muzyczny. Uroczysta akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o godz. 12:00. Mieszkańcy sołectwa zostali przez dzieci również zaproszeni do wykonania kilku pieśni patriotycznych.  

            Cieszymy się, że nasza Szkoła wspólnie z p. Sołtys Ireną Boniecką, p. Kieronik WOK-U Mirosławą Zielińską, mieszkańcami Dargobądza oraz zaproszonymi gośćmi mogła uczcić tak wspaniały dla wszystkich Polaków dzień odzyskania niepodległości po wielu latach niewoli. 

          • Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły na zajęcia świetlicy środowiskowej

          • Dzień tygodnia               Godziny              Nauczyciel prowadzący          Rodzaj zajęć

            Poniedziałek                   1430-1530                    Iwona Wojda                       Zajęcia komputerowe

            Wtorek                            1340-1540                    Wioletta Ekiert                    Zajęcia plastyczne

            Środa                              1340-1540                    Wioletta Ekiert                    Zajęcia plastyczne

            Czwartek                         1430-1530                    Iwona Wojda                      Zajęcia komputerowe

            Piątek                              1340-1540                    Iwona Wojda                      Zajęcia komputerowe