• Projekt ekonomiczny.

          • W ramach projektu edukacji ekonomicznej realizowanego z Nardowym Bankiem Polskim został przeprowadzony dla klas I-III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Czego nie można kupić za pieniądze". Uczniowie z zaangażowanie podjęli wyzwanie, czego efektem jest wiele prac, które wpłynęły do jury konkursu. Komisja w składzie: Katarzyna Zwarzany - ekspert NBP, Wioletta Ekiert – plastyk oraz koordynator projektu podczas spotkania ocenili prace konkursowe. Spośród prac wybrano najlepsze: I miejsce zajął Mateusz Zieliński, II miejsce Milena Baszkiewicz, natomiast III miejsce Oliwier Skrzyński. Wyróżniono sześć kolejnych prac.  Wszystkie prace wyróżniały się dbałością i wysokim poziomem wykonania. Nagrodzone zostały prace najbardziej pomysłowe.

          • Projekt ekonomiczny.

          • Dla klas VII i VIII odbyły się dodatkowe spotkania z doradcą zawodowym panią Lillą Misztelą. Pani Lilla codziennie zajmuje się doradztwem zawodowym. Kieruje zgłaszających się do niej ludzi do pracy odpowiadającej ich predyspozycjom. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się ze swoimi słabymi i silnymi stronami. Wzięli udział w wielu testach ukazujących im ich zdolności i umiejętności. Podczas indywidualnych spotkań z uczniami pani Lilla wyjaśniała im wyniki testów oraz zachęcała do podjęcia dalszej drogi  zgodnie z ich predyspozycjami. Radziła także jaką szkołę wybrać w niedalekiej przyszłości, ponieważ klasy ósme już za kilka dni będą stały przed tym wyborem. Zajęcia te dla wszystkich uczniów były bardzo wartościowe. Wielu z nich albo utwierdziło się w obranym wyborze nowej drogi kształcenia, albo podejmowało decyzję o diametralnej zmianie planowanej drogi zawodowej. 

          • Projekt ekonomiczny.

          • W ramach projektu edukacji ekonomicznej w naszej szkole odbyły się spotkania w formie online ze specjalistą z dziedziny ekonomii panem doktorem Jackiem Dziwulskim z Katedry Strategii i Projektowania Biznesu Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Pan Jacek wprowadził i wyjaśnił uczniom podstawowe zagadnienia ekonomiczne, szczególnie te związane z przedsiębiorczością. Szczególny nacisk położony został na kredyty, ponieważ często planując budżet swojego biznesu, zapominamy, że zaciągnięty kredyt należy spłacić. To może powodować wiele niepokojów w naszym przyszłym dorosłym życiu. Nasz specjalista wyjaśnił również, w jaki sposób tworzy się biznesplan przedsięwzięcia, które chce się podjąć. Jest to ważne w dalszej perspektywie, ponieważ uczniowie w przyszłości będą tworzyli polską gospodarkę, a dzięki tym zajęciom już dziś mają wskazówki, które w kolejnych latach będą rozwijać, a w odpowiednim czasie zaowocują rewelacyjnie prosperującymi firmami.   

          • Projekt ekonomiczny.

          • Uczniowie wszystkich klas wraz ze swymi opiekunami wzięli udział w zajęciach warsztatowych ze specjalistą pracownikiem Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie o polskim pieniądzu, jego historii, znaczeniu, rozpoznawaniu oraz obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Spotkanie odbyło się w szkołach w Dargobądzu i Troszynie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania, ponieważ Pani Katarzyna Zwarzany w sposób profesjonalny wyjaśniła uczniom proces powstania pieniądza, jego zabezpieczenia oraz przedstawiła zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym. Zajęcia miały formę warsztatów, uczniowie zatem zostali zaproszeni do współtworzenia zajęć, z czego byli niezmiernie zadowoleni. O wielkim zainteresowaniu tematem świadczyły także pytania zadawane przez nich naszemu specjaliście. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia. 

          • Projekt ekonomiczny.

          • Nasza szkoła otrzymała od Narodowego Banku Polskiego dofinansowanie na działania związane z edukacją ekonomiczną. Takie działania będą miały miejsce podczas zajęć dodatkowych. Do zajęć zapraszają plakaty zachęcające do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Nasze działania skierowane będą na zagadnienia ekonomiczne znajdujące się w doradztwie zawodowym. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami ekonomicznymi i spróbują wcielić je w życie poprzez organizowane konkursy. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie podniesie poziom wiedzy z zakresu ekonomii wśród uczniów naszej szkoły oraz szkoły w Troszynie.