• Sołeckie dożynki.

• Zapraszamy do obejrzenia filmiku z występu naszych Uczniów.

Uczniowie naszej szkoły występem na scenie w dniu 24 września rozpoczęli obchody sołeckich uroczystości dożynkowych. Przed zaproszonymi gośćmi swoje umiejętności artystyczne reprezentowały dzieci przygotowane przez księdza Roberta Bałukę. Uroczystość połączona była z 20-leciem poświęcenia kościoła w Dargobądzu. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie najmłodszych dzieci, które mogły swoje talenty aktorskie odkrywać przed szeroką publicznością.

• Dzień Przedszkolaka i powitanie jesieni.

•

Dzień Przedszkolaka w tym roku połączony został z powitaniem jesieni. Maluchy z grup przedszkolnych tworzyły z darów natury jarzębinowe korale i kasztanowe ludziki oraz układały jesienne dekoracje z kolorowych dyń i kwiatów wrzosu. Nie zabrakło też tańców i słodkiego poczęstunku. Wszyscy mile spędzili ten dzień.

• Sprzątanie świata.

• Po raz kolejny nasi uczniowie z klas 4-7 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w Akcji Sprzątanie Świata – Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. Corocznie uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem: „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”.

• Warsztaty profilaktyczne.

• Klasy I-VIII uczestniczyły dziś w zajęciach profilaktycznych dotyczących chorób zakaźnych prowadzonych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim.

• Projekt ekonomiczny

• Nasz projekt związany z edukacją ekonomiczną dobiegł końca, ale wypracowane efekty w czasie projektu można oglądać podczas przygotowanej wystawy. Wystawa była eksponowana w szkołach biorących udział w projekcie oraz w innych miejscach użyteczności publicznej. Serdecznie dziękujemy Narodowemu Bankowi Polskiemu, który wraz z nami realizował projekt edukacji ekonomicznej.

• Projekt ekonomiczny

• Projekt edukacji ekonomicznej realizowany z Narodowym Bankiem Polskim powoli dobiegł końca Warto na zakończenie podsumować wszelkie działania projektowe. W związku z tym w szkołach w Dargobądzu i Troszynie odbyła się Gala Finałowa projektu. Na galę finałową przybyła pani Katarzyna Zwarzany z Narodowego Banku Polskiego, która wręczyła uczniom nagrody oraz zaproszeni goście. W spotkaniu wzięli udział także uczniowie i nauczyciele. Słowa podziękowań dla wszystkich w Dargobądzu skierowała Pani Dyrektor Ewa Żelewska, a w Troszynie Pan Dyrektor Piotr Karliński. Podczas gali uczniowie najstarszych klas w ramach wychowania do przedsiębiorczości przygotowali poczęstunek.

• Projekt ekonomiczny.

• Uczniowie klas VII i VIII zapoznali się podczas zajęć z różnymi formami przedsiębiorczości. Najlepiej poznać je osobiście. W sytuacji zagrożenia koronawirusem najwłaściwsze były spotkania online. Jednak udało się oprócz spotkań w sieci przeprowadzić spotkanie z rybakiem, który przedstawił trudną i odpowiedzialną pracę. Dla Wolina i okolicy jest to jeden z możliwych kierunków zarobkowania.

• Projekt ekonomiczny.

• W ramach zajęć edukacji ekonomicznej realizowanych z Narodowym Bankiem Polskim uczniowie najstarszych klas wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Mój pomysł na biznes". Uczniowie mieli za zadanie stworzyć biznesplan wymyślonej przez siebie firmy.  Komisja w składzie: Katarzyna Zwarzany, ekspert NBP, dr Jacek Dziwulski – ekonomista oraz koordynator projektu podczas spotkania ocenili prace, które napłynęły na konkurs. Spośród prac wybrano najlepsze. I miejsce zajęła Martyna Zielińska. II miejsce zajęła Karolina Redlicka, natomiast III miejsce Hubert Michałowski. Wyróżniono sześć kolejnych prac. Wszystkie prace wyróżniały się rzetelnością i wysokim poziomem wykonania. Nagrodzone zostały prace najbardziej pomysłowe.

• Projekt ekonomiczny.

• W ramach zajęć z edukacji ekonomicznej realizowanych z Narodowym Bankiem Polskim uczniowie klas IV-VI zainspirowani zajęciami wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Moje przedsiębiorstwo - tak będę zarabiać". Uczniowie w formie plastycznej dzielili się inspiracją w jaki sposób zamierzają zarabiać w przyszłości.Komisja w składzie: Katarzyna Zwarzany, ekspert NBP, Wioletta Ekiert – plastyk oraz koordynator projektu podczas spotkania ocenili prace, które napłynęły na konkurs. Spośród prac wybrano najlepsze. I miejsce zajęła Julia Michałowska. II miejsce zajęła Urszula Gałandziej, natomiast III miejsce Nikola Czajkowska. Wyróżniono sześć kolejnych prac. Wszystkie prace wyróżniały się dbałością i wysokim poziomem wykonania. Nagrodzone zostały prace najbardziej pomysłowe.