• Wyniki XII Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej o "Złotą Nutkę".

          • Kategoria dzieci 5-6 letnie

            1 miejsce Zuzanna Skorupska

            2 miejsce Lena Szczygielska

            3 miejsce Oliwia Gan

            wyróżnienie Kaliciuk Emilia

            wyróżnienie Marjańska Maja

             

            Kategoria klasy I-III

             

            1 miejsce Agata Wojtysiak

            2 miejsce Karolina Mieleszkiewicz

            3 miejsce Marika Durkowska

             

            Kategoria: klasy IV – VIII

            1 miejsce Koralia Demkowicz

            2 miejsce Marcelina Żuchowska

            3 miejsce Martyna Zielińska

             

             

             

            Pole tekstowe: Gratulujemy !!!

          • "Młodzież pod żaglami".

          • Drodzy Rodzice!

            Wolińskie Stowarzyszenie "Oldtimer Jacht Klub Wolin" zaprasza uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

            w Dargobądzu do udziału w drugiej edycji projektu "Młodzież pod żaglami" ( W 2020 roku żeglowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie). Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie zajęcia są bezpłatne.

                        Uczestnicy projektu będą mieli możliwość odbycia rejsów szalupą żaglowo-wiosłową po Dziwnej oraz  Zalewie Szczecińskim. Planujemy 6 rejsów, które odbywać się będą w  soboty i niedziele. Pierwsze odbędą się w najbliższy weekend (czyli 29 i 30 maja), następne w kolejne soboty i niedziele czerwca. Każdorazowo w rejsie może wziąć udział ośmioro dzieci. Obsady poszczególnych rejsów będą planowane według zgłoszeń zainteresowanych uczniów. Zajęcia na wodzie przewidują do 5 godzin pływania, w godzinach 10.00 - 15 .00. Wypływamy z Mariny Wolin.

                        Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w ciepłą odzież (zabezpieczającą od wiatru i chłodu, który na wodzie jest bardziej odczuwalny), czapkę, wodę oraz suchy prowiant.

                         Organizatorzy zapewniają dowóz dzieci z Dargobądza  do Mariny Wolin oraz powrót do Dargobądza. Dzieci będą dowożone taksówkami. Zbiórka przed wyjazdem o godz. 9.40, spod szkoły.

                        Więcej informacji można uzyskać  pod numerem telefonu  609  477 782.

             

          • Warsztaty dla rodziców.

          • DRODZY RODZICE !

            W ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla rodziców zapraszamy chętnych na warsztaty zwiększające świadomość w zakresie problemów zdrowia psychicznego.

            Warsztaty odbędą się :

            27 maja 2021 r. o godzinie 17.00

            Proponujemy również szkolenia dla rodziców dotyczących spraw wychowawczych ( stany emocjonalne , pokonywania lęku itp.)

            25 maja 2021r. godzina 17.00

            Chętnych do udziału w warsztatach i szkoleniach prosimy o kontakt telefoniczny :

            91 3261490 do godziny 15.00 24 maja 2021 r.

            Spotkania odbędą się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wolinie ul. Kolejowa 1.

          • Ogród sensoryczny.

          • Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dargobądzu powstał pierwszy w gminie Wolin ogród sensoryczny.

            Budowę ogrodu   w ramach  autorskiego Programu Edukacji Ekologicznej „Wymarzony Ogród” dla dzieci w  wieku przedszkolnym finansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 21 000 zł oraz Gmina Wolin 7 000zł.

            Powstanie ogrodu sensorycznego na terenie szkoły to inicjatywa, która ma przede wszystkim stworzyć możliwość przeprowadzania żywych lekcji przyrody i biologii plastyki, techniki, matematyki oraz nauczyć odkrywania przyrody za pomocą różnych zmysłów. Różnorodne rośliny i zioła, które mogą oddziaływać na zmysły wzroku, węchu, smaku i dotyku. Dzieci będą poznawały przyrodę poprzez bezpośrednie doświadczenie. Dzięki czemu rozwiną świadomość o bogactwie, zróżnicowaniu i fascynujących związkach łączących świat przyrody i człowieka.

            Wiele placówek oświatowych dysponuje terenem wokół budynku, jest to szansa, aby umożliwić dzieciom codzienny bliski kontakt z naturą. Edukacja ekologiczna może obejmować także samodzielną uprawę roślin.

            Ogród przy placówce oświatowej jest wspaniałym uzupełnieniem pracowni biologicznej czy przyrodniczej. Wielu pedagogów podkreślało walory edukacyjne i wychowawcze pracy w ogrodzie, w początku XX wieku polski botanik prof. Władysław Szafer, w książce „Ogrody szkolne”, prezentował szerokie możliwości wykorzystania ich w nauczaniu przyrody i biologii.

            Także dziś wielu nauczycieli nie wyobraża sobie skutecznej i ciekawej edukacji przyrodniczej czy ekologicznej bez zajęć terenowych.

            Przyroda oddziałuje na wszystkie zmysły dziecka różnorodnością barw, kształtów, dźwięków i zapachów. Dziecko pragnie badać, poznawać, odkrywać, poszukiwać, a dorośli powinni tę jego naturalną ciekawość wykorzystać, przekazując wiedzę i kształtując w nim postawy ekologiczne.

             Terapia ogrodu sensorycznego przyniesie rezultaty w postaci:

            - poszerzania wiedzy z zakresu przyrody, ochrony środowiska i ekologii dzieci;

            -będzie zapobiegać występowaniu i pogłębianiu się nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym dzieci;

             - pomoże dzieciom w budowaniu trwałych więzi z najbliższymi osobami;

             - pomoże dzieciom wykorzystać potencjał rozwojowy, jakim dysponują w zakresie funkcji poznawczych, małej i dużej motoryki, komunikacji i socjalizacji;

             - pomoże dzieciom w stopniowym osiąganiu coraz większej autonomii

            - poprawi jakości życia dzieci; zapewnieni dzieciom radość i pozbawi napięć;

            - zwiększy świadomość ekologiczną.

            Ogród jest tak zaplanowany, aby wkomponowywał się w istniejące zadrzewienie. Korzystać  z niego będą dzieci, uczęszczające do Punktu Przedszkolnego „Pod Daglezją” i Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu a także innych placówek oświatowych. 

            Położenie ogrodu w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw czyni go bardzo atrakcyjnym do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

            Po fazie projektowej wykonano prace ziemne, usunięto stare pnie, postawiono nowe ogrodzenie, posadzono żywopłot, który ma osłonić teren od strony ulicy. Wzdłuż alejki prowadzącej do głównego wejścia do szkoły posadzono szpaler pięknie kwitnących wiosną i atrakcyjnie wybarwionych jesienią japońskich wiśni i  śliw wiśniowych.

            Wiosną powstaną  rabaty pełne kwiatów , zielnik oraz ścieżka o różnorodnej strukturze, a także elementy małej architektury. Obecnie zakończono sadzenie ponad 40 gatunków roślin. 

            Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt, ofiarowując rośliny, pieniądze lub własną pracę. Dziękujemy Pani Burmistrz, Radnym Gminy Wolin, Sponsorom oraz Nauczycielom.

            Czekamy aż ogród prezentuje się w pełnej okazałości i dostarczy odwiedzającym wielu doznań .

             

             

          • Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego.

          • Wyniki Powiatowego Ekologiczego Konkursu Plastycznego "WYMARZONY OGRÓD". 

            Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. O dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród Laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. 

          • Wiosenny Konkurs Poetycki.

          • Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego poświęconego wiośnie. Bardzo dziękujemy za wszystkie prace.

            I miejsce Marika Durkowska

            II miejsce Szymon Baszkiewicz

            III Julia Krzyszczak

            IV miejsce Martyna Szandała.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

          • Wiosenny konkurs fotograficzny.

          • Zaproponowaliśmy uczniom klas V-VIII konkurs fotograficzny na najpiękniejsze ujęcie zwiastunów wiosny. Napłynęło mnóstwo prac, za które serdecznie dziękujemy. Po burzliwych obradach jury wybrało trzy najpiękniejsze.

            Konkurs na najciekawsze ujęcie zwiastunów wiosny rozstrzygnięty.

            I miejsce - Kornel Przybyłek;

            II miejsce - Martyna Zielińska;

            III miejsce – Helena Klimkow;

            Gratulujemy!

          • Pierwszy dzień wiosny.

          • W związku z przejściem klas I-III na zdalne nauczanie w szkole pozostały tylko dzieci z oddziału "0" i Punktu Przedszkolnego pod Daglezją. Na szczęście poradziły sobie dzielnie i skutecznie przegoniły zimę, paląc Marzannę.

          • Relacja z realizacji ogrodu sensorycznego.

          • Powoli zaczynamy akcję ogród sensoryczny. Trochę prac już za nami i krajobraz nabiera innego wymiaru.

            Nic nie dzieje się samo, więc dziękujemy: Pani Kamili Sędzickiej z Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, która od lat zajmuje się projektami społecznymi, za cenne wskazówki i pomoc w napisaniu projektu. Dzięki wiedzy i uprzejmości Pani Moniki Szymczak z centru ogrodniczego " Pod Lipami" mamy piękny projekt ogrodu.

            Ale to nie wszystko - pierwsze prace już za nami i pierwsze rośliny już cieszą oko, za co podziękowania należą się Dariuszowi Sobańskiemu, Wiesławowi Sobańskiemu, Markowi Marcowi, Arturowi Przybyłkowi oraz naszemu cudownemu Tadeuszowi Mazurowi.

            Do naszego ogrodu sensorycznego wjechał dziś ciężki sprzęt. O pomoc poprosiliśmy RobInstal Robert Rudnicki. Wielkie podziękowania dla Zakątek Mala - Maria Balazs, jednego z wielu naszych sponsorów.

            Bardzo sprawnie poszły prace ciężkim sprzętem. Sperdeczne podziękowania dla Panów Pawła Kochanka i Marcina Osieleńca - Rodziców naszych uczniów za wielką pomoc. Znakomita ekipa i efekty od razu widoczne.

          • Nowe huśtawki na szkolnym placu zabaw.

          • Zgodnie z zapowiedziami na naszym placu zabaw pojawiły się nowe huśtawki zakupione między innymi ze środków pozyskanych z tzw. jednego procenta. Bardzo dziękujemy i przypominamy, że również w tym roku można dokonać odpisu na rzecz szkoły przy składaniu zeznania podatkowego. 

          • Edukacja ekologiczna.

          • 4 marca przy zachowaniu reżimu sanitarnego uczniowie klas od 0-III uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Kompleksowa kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu prawidłowej segregacji odpadów realizowana jest w ramach projektu pn. „Odpady Segregujesz - Surowce Odzyskujesz”. Prowadzące warsztaty panie przeprowadziły dla dzieci ciekawe prelekcje połączone           z praktycznymi działaniami przy segregowaniu śmieci. Najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świadomością ekologiczną, mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w warsztatach, co   zapewne przyczyni się do większego zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska, na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. 

          • Kiermasz świąteczny.

          • W naszej szkole trwają przygotowania do świątecznego kiermaszu, który odbędzie się 21 i 28 marca przy kościele w Dargobądzu. Dochód zostanie przeznaczony na zbiórkę dla księdza Tomasza. Zapraszamy.