„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie. Zespół uczniów z klasy IV wygrał konkurs i założył przy szkole sad wiśniowy. Sad prowadzony jest w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz z zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. Plakaty oraz spotkanie z rodzicami pozwoliło nam rozpropagować inicjatywę.
Projekt edukacyjny "Tradycyjny sad".
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
- 57
24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Swoją obecnością zaszczyciła nas Sekretarz Gminy pani Ewa Deląg. Świadectwa z barwami narodowymi odebrali: Karolina Charów, Martyna Jagiełowicz, Emilia Orłowska, Martyna Zielińska, Maja Kalinowska, Zuzanna Klimkow, Kacper Wiaderny, Szymon Baszkiewicz, Igor Kot i Paweł Fecak. Uczniowie odebrali również nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach wiedzowych, artystycznych oraz sportowych. Rozdano stypendia naukowe i sportowe. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w mijającym roku szkolnym. Pani Marlena Tryka pożegnała się z klasą III, a my wszyscy pożegnaliśmy panią Alicję Ożyńską. Na zakończenie klasa III przygotowała krótką część artystyczną. Życzymy Wszystkim wspaniałych wakacji i do zobaczenia 1 września.
Pożegnanie Absolwentów.
- 76
23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy Absolwentów naszej szkoły. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Burmistrz Ewę Grzybowską, Przewodniczącą Komisji Oświaty panią Elżbietę Mikołajczyk, przedstawicieli Gminnego Biura Administracyjnego Szkół panią Ożyńską i panią Rek, panią sołtys Agnieszkę Wischnewski oraz księdza Proboszcza Leszka Koniecznego. Szczególnie ucieszyła nas obecność pani Bożeny Gołębiowskiej - wychowawczyni w klasach I-III oraz Mirosławy Strutynskiej - wychowawczyni w klasie IV. Oczywiście przybyli również dumni Rodzice. Najlepszym Absolwentem został Kornel Przybyłek, odebrał nagrodę z rąk pani Burmistrz. To był dopiero początek, ponieważ nasz Absolwent został dosłownie obsypany deszczem nagród za konkursy wiedzowe oraz osiągnięcia sportowe. Uzyskał również tytuł sportowca roku naszej szkoły. Wszyscy otrzymali świadectwa i upominki od pani Sołtys. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru, Absolwenci złożyli ślubowanie. Było podniośle i uroczyście. Uczniowie podziękowali nauczycielom, szczególnie byłym i obecnej Wychowawczyni. Popłynęło wiele łez. Bardzo dziękujemy i życzymy Wam, żebyście rozwinęli skrzydła i znaleźli swoje wymarzone miejsce w świecie. Do zobaczenia.
Egzamin na kartę rowerową.
- 18
Do egzaminu teoretycznego na kartę rowerową zgłosiło się 17 kandydatów. Warunkiem zaliczenia egzaminu było uzyskanie 80% poprawnych odpowiedzi. Poniżej lista uczniów, którzy zdali egzamin teoretyczny na kartę rowerową:
Klasa IV: Samuel R., Łukasz M., Szymon B., Paweł F., Kornel O., Colin K.
Klasa V: Daniel W., Kacper W.
Klasa VI: Patrycja M., Maja K., Kuba N. Kinga S.
Klasa VII: Marta M. Karolina Ch.
23 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Wszyscy kandydaci wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Dziękujemy Policjantom, którzy nadzorowali przebieg egzaminu, służyli dobrą radą i dodawali otuchy. Rodziców prosimy o uzupełnienie i podpisanie dokumentów oraz o dostarczenie ich wraz ze zdjęciem dziecka (jak do legitymacji) do końca tego tygodnia do p. Marty Regilewicz.
Wycieczka do parku trampolin.
- 4
Zajęcia logopedyczne.
Ostatnie zajęcia logopedyczne w roku szkolnym 2021/2022. Terapię zakończyliśmy najbardziej lubianym przez dzieci ćwiczeniem - dmuchaniem baniek
Gratuluję efektów wszystkim dzieciom uczęszczającym na terapię logopedyczną. Dziękuję za wytrwałość i dobrą zabawę na zajęciach
Odpocznicje, spędźcie bezpiecznie wakacje, a na czas ich trwania mam dla Was wakacyjną listę wyzwań logopedycznych na załączonym obrazku!
Nie zapominajcie pięknie mówić!
Pani Ola, logopeda.
Gminny Konkurs Ortograficzny
W dniu 20 czerwca odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez PSP im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie. Pięcioro naszych uczniów przystąpiło do napisania dyktanda. Szczególne gratulacje składamy Lenie z VI klasy, która zajęła II miejsce.
Biwak
- 6
W ramach współpracy z 3 DH "Gryfy Wolińskie" oraz sołtysem Skoszewa grupa młodzieży ze szkoły uczestniczyła w biwaku. Wszyscy wrócili do domu we wspaniałych humorach po integracyjnym spotkaniu.
Zawody lekkoatletyczne.
- 40
Za nami kolejne zawody lekkoatletyczne. Tym razem 25 uczniów naszej szkoły zmagało się w konkurencjach biegowych i technicznych, w swoich kategoriach wiekowych na Gminnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej. Oczywiście nie obyło się bez sukcesów i medali dla naszych dzielnych zawodników.
Sobańska Kinga - I miejsce - skok w dal
Przybyłek Kornel - I miejsce - skok w dal – 5,28m!
Klimkow Zuzanna – II miejsce – bieg na 60m,
Klimkow Zuzanna - II miejsce – skok w dal
Badalewska Julia - II miejsce – bieg na 300m
Sobańska Kinga – II miejsce – bieg na 100m
Piesta Eryk - II miejsce – bieg na 100m
Piesta Eryk - II miejsce – skok w dal
Cielesz Eryk - II miejsce – bieg na 100m
Janik Michał – II miejsce – skok w dal
Nawrocki Patryk – II miejsce – pchnięcie kulą
Badalewska Wiktoria – III miejsce - bieg na 200m
Poronis Wktoria – III miejsce – bieg na 40m
Rogowski Adrian - III miejsce – bieg na 40m
Szandała Martyna - III miejsce – bieg na 200m
Piesta Jakub - III miejsce – bieg na 200m
Krupa Chantell - III miejsce – bieg na 60m
Osieleniec Błażej - III miejsce – bieg na 60m
Malessa Zofia - III miejsce – bieg na 300m
Zieliński Mateusz - III miejsce – bieg na 300m
Karsznia Colin - III miejsce – bieg na 60m
Flacht Ignacy - III miejsce – bieg na 300m
Poronis Dominik - III miejsce – Skok w dal
Janik Michał - III miejsce – bieg na 100m
II miejce sztafeta chłopców 4x100 w składzie: Przybyłek Kornel, Cielesz Eryk, Woźniak Dawid, Janik Michał
Gratulujemy!!!
Biwak klasy VII.
- 14
Klasa VII spędziła dwa dni w gościnnym Zakątku Mala w Domysłowie.
Wycieczka klasy VI.
W dniu 3 czerwca 2022 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią i rodzicami odwiedzili Szczecin. Z ciekawością wysłuchali opowieści o podziemnym Szczecinie podczas II wojny światowej (Podziemne Trasy Szczecina), poznali tajniki fizyki w Interaktywnym Muzeum Eureka oraz szlifowali swoje umiejętności fotograficzne w muzeum Be Happy. Nie zabrakło czasu na posiłek w CH Kaskada i spacer po malowniczym mieście. Uczniowie i rodzice spisali się na medal
Wizyta Dentobusu.
- 7
2 czerwca naszą szkołę odwiedził Dentobus i wszystkie chętne dzieci mogły skorzystać z bezpłatnej porady.
Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego.
- 34
2 czerwca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022, na których nasi reprezentanci zdobyli wiele medali.
Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów:
- Rozalia Kubajczyk
- Anastazja Ozych
- Martyna Zielińska
- Alicja Broszkiewicz
- Cyprian Zakrocki
- Aleksander Marchewa
- Dawid Woźniak
- Kornel Przybyłek
- Eryk Cielesz
- Patryk Nawrocki
Kornel Przybyłek
I miejsce w skoku w dal – 5,10m
I miejsce w biegu na 300m – 46,80s
Eryk Cielesz
I miejsce w biegu na 100m – 12,94s
Kubajczyk Rozalia
II miejsce w skoku w dal – 3,54m
II miejsce w biegu na 100m – 15,53s
Alicja Broszkiewicz
III miejsce w skoku w dal – 3,48m
Patryk Nawrocki
III miejsce w pchnięciu kulą
Sztafeta chłopców w składzie Kornel Przybyłek, Aleksznder Marchewa, Dawid Woźniak, Eryk Cielesz - II miejsce - 54,79s
Sztafeta dziewcząt w składzie: Alicja Broszkiewicz, Martyna Zielińska, Anastazja Ozych, Rozalia Kubajczyk – III miejsce – 1min 05,12s
Konkurs wiedzy "Biegnij po zdrowie".
Troje naszych uczniów: Alicja Broszkiewicz, Eryk Cielesz i Kornel Przybyłek wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy na Temat Szkodliwości Zdrowotnej Wynikającej z Palenia Tytoniu i Używania Wyrobów Tytoniowych "Biegnij po zdrowie". W konkursie rywalizowało 5 szkół. Gratulujemy Przedstawicielom naszej szkoły za zajęcie II miejsca.
Wspomnienia o naszej szkole.
Artykuł na temat naszej uroczystości nadania szkole sztandaru ukazał się w tygoniku "Niedziela".
Dzień Dziecka.
- 153
Dziś obchodziliśmy uroczyście najważniejszy dzień w roku. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Mirosławie Zielińskiej z Gminnego Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji, pani Laurencji Malessie i całej Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, Strażakom z OSP Dargobądz oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dargobądzu. Była wspaniała zabawa. Modelowanie balonów, malowanie buziek oraz rozgrywki sportowe. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście pokazy Strażaków i puszczanie ogromnych baniek. Pałaszowaliśmy pyszne lody i kiełbaski z grilla, zajadaliśmy się watą cukrową i popcornem. Mimo nie najlepszej pogody humory dopisywały.
Wyniki konkurencji sportowych:
Klasy 1-3 – dziewczęta
Rzut piłką lekarską 1 kg tyłem do kierunku rzutu - miejsca:
I - Zofia Malessa - 4,00m
II - Wiktoria Poronis – 3,70m
III - Wiktoria Świetlik – 3,50m
Strzały piłką do celu na punkty:
I – Martyna Szandała
II – Oliwia Gan
III – Milena Baszkiewicz
Klasy 1-3 –chłopcy
Skok w dal z miejsca:
I – Mateusz Zieliński – 1,75m
II – Konrad Wanatowski – 1,55m
III – Franciszek Kochanek – 1,50m
Rzut piłką lekarską 1kg tyłem do kierunku rzutu:
I – Szymon Hołodryga – 4,00m
II – Jakub Łuniewski – 3,60m
III – Dominik Szafran – 3,40m
Strzały piłką do celu na punkty:
I - Stanisław Wojtkowiak – 60pkt
II – Tomasz Jurek – 10 pkt
III – Brayan Gutowski
Klasy 4-6 – dziewczęta
Rzut piłką lekarską 3kg tyłem do kierunku rzutu- miejsca:
I – Patrycja Michałowska – 7,50m
II – Urszula Gałandziej – 5,70m
III – Maja Kalinowska – 5,60m
Skok w dal z miejsca:
I - Kinga Sobańska – 2,00m
II – Zuzanna Klimkow – 1,75m
III – Julia Krzyszczak – 0,90m
Strzały piłką do celu na punkty:
I – Helena Klimkow – 85pkt.
Klasy 4-6 – chłopcy
Rzut piłką lekarską 3kg tyłem do kierunku rzutu- miejsca:
I Kuba Naszydłowski – 5,90m
II Łukasz Mularczyk – 4,80m
III Szymon Kurianowicz – 4,60m
Skok w dal z miejsca:
I Kacper Nowaszyński – 2,00m
II Szymon Baszkiewicz – 1,80m
III Kornel Orłowski – 1,60m
Strzały piłką do celu na punkty:
I Piotr Pawłowski – 100pkt
II Daniel Walczak – 50pkt
III Dominik Poronis – 0 pkt
Wyniki konkurencji sportowych:
Klasy 7-8 – dziewczęta
Rzut piłką lekarską 3kg przodem do kierunku rzutu- miejsca:
I Emilia Orłowska – 4,80m
II Ozych Anastazja – 4,30m
III Ewa Ostrowska – 3,90m
Skok w dal z miejsca:
I Rozalia Kubajczyk – 2,00m
II Marta Michałowska – 1,90m
Strzały piłką do celu na punkty:
I Alicja Broszkiewicz
Klasy 7-8 –chłopcy
Rzut piłką lekarską 3kg przodem do kierunku rzutu - miejsca:
I Patryk Nawrocki – 8,20m
II Kornel Przybyłek – 7,40m
III Władysław Kubajczyk – 5,70m
Skok w dal z miejsca:
I Eryk Cielesz – 2,55m
Strzały piłką do celu na punkty:
I Eryk Piesta – 75pkt
II Aleksander Marchewa – 50pkt (+ 60 dogrywka)
III Dawid Łukasiewicz – 50pkt (+0 dogrywka)
Wyniki meczów towarzyskich:
Drużyna klasy 4 wygrała 2 : 1 z drużyną łączoną klas 5 i 6. Drużyna klasy 8 wygrała 5:4 z drużyną kl 7.
Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej O "Złotą Nutkę".
- 7
XIII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej o „Złotą Nutkę” odbył się16 maja 2022 roku w wolińskiej Marinie przy ulicy Mostowej 1.
Konkurs pod patronatem Burmistrz Wolina, Pani Ewy Grzybowskiej, organizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu. Koordynacją konkursu zajmował się pan Dobromir Strzelczyk.
Celem konkursu było dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci, propagowanie najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, popularyzowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz promowanie młodych talentów, a także wspólna zabawa i integracja środowiska artystycznego.
W przeglądzie brali udział przedstawiciele siedmiu placówek, po jednej osobie w każdej z trzech kategorii wiekowych. Łącznie wystąpiło osiemnaścioro uczestników.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny. Jury konkursowe po głosowaniu wyłoniło zwycięzców.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody zasponsorowane przez Gminę Wolin.
W kategorii wiekowej dzieci 5-6 letni:
1 miejsce – Zuzanna Tuszyńska, Przedszkole Miejskie w Wolinie "Kraina Uśmiechu" –Bum Bum Rurki
2 miejsce – Aleksandra Nadolna, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie –harmonijka
3 miejsce – Vivienne Szczechowska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie –okaryna ceramiczna.
W kategorii wiekowej klas I-III:
1 miejsce – Zuzanna Skorupska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie –Kalimba
2 miejsce – Agata Wojtysiak, Gminne Centrum Kultury Wolin – ukulele sopranowe
3 miejsce – Alicja Woszczyk, Gminne Centrum Kultury Wolin –melodyka
W kategorii wiekowej klas IV-VIII:
1 miejsce – Klaudia Torbiak, Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie –Fletnia Pana
2 miejsce – Martyna Zelek Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – ukulele sopranowe
3 miejsce – Koralia Temkowicz Gminne Centrum Kultury Wolin –melodyka
Wyróżnienie - Oliwia Gan Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak – Szczuckiej w Dargobądzu – harmonijka.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Zachęcamy do udziału w konkursie w następnych edycjach.
Projekt "Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne".
- 17
Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczęli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Pomorze Zachodnie - Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne”.
To projekt realizowany w ramach Działania 7.7 RPO WZ 2014-2020, a dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, będący częścią szerokiego pakietu działań antycovidowych, realizowanych w naszym regionie z inicjatywy Województwa Zachodniopomorskiego.
Projekt zakłada przyznanie grantu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, a wysokość grantu została ustalana na podstawie liczby uczniów w szkole.
W związku z otrzymaniem grantu uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak - Szczuckiej w Dargobądzu biorą udział w następujących formach wsparcia:
zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z języka polskiego (grupa uczniów z klas 4- 8)- zajęcia rozwijające uzdolnienia sportowe (grupa uczniów z klas 4-8)
- zajęcia rozwijające uzdolnienia z języka polskiego (grupa uczniów z klas4- 8)
- zajęcia rozwijające uzdolnienia językowe (grupa uczniów z klas 2-3)
- zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z informatyki (grupa uczniów z klas 4- 8)
- zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się (grupa uczniów z klas4- 8),
- zajęcia specjalistyczne: logopedyczne (grupa uczniów z klas 1-3)
- zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze z języka niemieckiego (grupa uczniów z klas 4 - 8)
Głównym celem zajęć jest wszechstronne wsparcie uczniów z zakresu rozwijania kompetencji społecznych, kluczowych i edukacyjnych, wyrównanie braków w wiedzy i umiejętnościach a także wzbogacenie zasobu słownictwa.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze pozwalają na stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju uczniom z trudnościami na miarę ich możliwości, opanowanie i doskonalenie podstawowych umiejętności czytania, pisania, liczenia, rozwiązywania zadań z treścią. Przyczyniają się do wyrównania braków w wiadomościach i umiejętnościach będących powodem trudności szkolnych a przede wszystkim pozwalają zniwelować wszelkie ewentualne zaległości, które powstały w wyniku zdalnej edukacji.
Celem zajęć logopedycznych jest zapobieganie zaburzeniom mowy i ich usuwanie, kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń. Zajęcia logopedyczne są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami mowy, które powodują zaburzenia komunikacji językowej oraz utrudniają naukę.
Zajęcia w małych grupach mają na celu pogłębianie wiary we własne możliwości, zachęcanie do aktywności i pokonywania trudności oraz stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu.
Podczas zajęć rozwijających uzdolnienia uczniowie podejmują próby zespołowego rozwiązywania nietypowych problemów, co jest oznaką kreatywności. Obecnie w naukach ścisłych, przyrodniczych i technicznych pracuje się zwykle w grupach badawczych. Przynajmniej połowa sukcesu naukowca zależy od dobrej umiejętności współpracy w takim zespole. Uczniowie doskonalą umiejętność rozpoznawania własnych potrzeb edukacyjnych oraz umiejętność rozumienia, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów, prowadzącą do osiągnięcia własnych celów, a tym samym rozwoju osobowego.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zofia Kossak-Szczucka - strażniczka historii'.
W ramach naszego projektu realizowanego we współpracy i dzięki wsparciu grantowemu Fundacji EFC i Szkoła z Klasą przygotowaliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjnyny "Zofia Kossak-Szczucka - strażniczka historii". Projekt polegał na wykonaniu przez uczniów różnych zadań związanych z postacią naszej Patronki. Do projektu zgłosiło się 11 szkół z całej Polski. Zespół Szkół w Bukowsku /w Bieszczadach/ przesłał sprawozdanie w formie filmu. Zapraszamy do obejrzenia.
https://drive.google.com/.../14JwpHytOu6aGmD1QrUEX9y.../view
Wolińska Gala Sportu.
W środę 25 maja na Wolińskiej Gali Sportu trzej nasi uczniowie: Karolina Charów, Kornel Przybyłek i Marcel Przesławski, zostali nagrodzeni za osiągnięcia sportowe.
Archiwum Aktualności