5 czerwca przedszkolaki wybrały się na spacer do Stilo Country Dargobądz. Dzieci miały okazję karmić, głaskać i bawić się z alpakami oraz kucykami, a także odwiedziły zagrodę z królikami. Bardzo dziękujemy Właścicielom za miło spędzony czas.
AKTUALNOŚCI
Wyprawa przedszkolaków.
- 9
Ciekawe lekcje fizyki.
- 6
Zajęcia z fizyki - zabawy z elektroniką. Pomiary.
Dzień Dziecka.
- 59
Zajęcia profilaktyczne.
- 8
W minionym tygodniu w naszej szkole prowadzone były zajęcia profilaktyczne mające na celu propagowanie bezpieczeństwa w internecie i higieny cyfrowej. Uczniowie z klasy 4 opracowali wspólnie zasady postępowania w przypadku doświadczenia hejtu w internecie. Uczniowie klas 2-3 poznali zasady higieny cyfrowej oraz bezpiecznego poruszania się w internecie. To nie koniec planowanych działań. Zajęcia w innych oddziałach klasowych przed nami.
Zdrowo, kolorowo i smacznie.
- 7
Uczniowie klas I i III wspólnie przygotowali zdrowe kanapki i sałatki owocowe. Obejrzeli również filmy edukacyjne ,,Piramida zdrowego odżywiania i stylu życia" , "Kazio i zdrowe śniadanie", ucząc się jak dbać o zdrowie na co dzień. To był dzień pełen smaków, kolorów i zdrowych wyborów!
Obóz polsko-węgierski.
- 78
W pierwszym dniu obozu polsko-węgierskiego przeprowadzone gry i zabawy integracyjne pozwoliły uczestnikom wykazać się kreatywnością w zawieraniu nowych znajomości.
Drugiego dnia obozu zwiedzaliśmy zagrodę pokazową żubrów i Kawczą Górę, maszerowaliśmy również plażą, jednak największą atrakcją był pobyt w parku linowym, gdzie mogliśmy wykazać się siłą i odwagą.
Trzeci dzień obozu był równie atrakcyjny jak poprzednie. Odbyliśmy rejs katamaranem po Wstecznej Delcie Świny gdzie m.in. obserwowaliśmy ptactwo wodne i piękne widoki. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Zielonka i Piaskowe Wzgórze, po czym odbyliśmy warsztaty "Wodne stwory z jeziora" i warsztaty z rytmiki w Grodnie. Na zakończenie dnia podczas grilla w "Wiatraku" wspólnie posadziliśmy drzewko przyjaźni.
Przedostatniego dnia zwiedzaliśmy Skansen Wikingów, w którym mieliśmy warsztaty łucznictwa i garncarstwa, strzelaliśmy z kuszy, piekliśmy podpłomyki oraz robiliśmy bransoletki z wełny. Kolejnym miejscem, które wzbudziło zachwyt naszych znajomych z Węgier była wieża widokowa w Wolinie oraz Oceanarium w Międzyzdrojach.
Dziękujemy Pani Eli, Pani Basi i Pani Monice za świetnie zorganizowany obóz, na którym nie było czasu na nudę, za cudowną atmosferę i możliwość zawarcia nowych znajomości.
Do zobaczenia w Hortobagy.
Obóz realizowany w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic – „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez #EuropejskiFunduszRozwojuWsiPolskiej i #WolińskiParkNarodowy
Ciekawe zajęcia w oddziale "0".
Kolejne zajęcia w oddziale “0“ rozwijające współpracę, zakończone pozytywnym przesłaniem.
Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych.
- 11
Dziś dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie z Rodzicami wzięli udział w wyjątkowych warsztatach ceramicznych, które poprowadziła Pani Emilia Drzazgowska. Udało się stworzyć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wytwory. To była świetna zabawa, ale też cenne doświadczenie rozwijające zdolności manualne, cierpliwość i wyobraźnię. Dziękujemy Pani prowadzącej zajęcia za inspirującą atmosferę, a dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie i entuzjazm. Dzień Rodziny uczciliśmy wspólnie przygotowanym poczęstunkiem.
Projekt "Zabawa sztuką".
Uczniowie klasy pierwszej wykonali majowe zadanie projektu „Zabawa sztuką” - Kwiaty. Z okazji Dnia Matki kwiaty z pewnością się przydadzą.
Życzenia z okazji Dnia Mamy.
Podsumowanie konkursu w WPN.
- 62
23 maja w Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, podczas której drużyna „Żubrów” w składzie Szymon Baszkiewicz, Paweł Fecak i Błażej Osieleniec odebrali dyplomy i nagrody za zajęcie miejsca oraz wyróżnienie i nagrodę dla naszej szkoły, jak również dyplomy za uczestnictwo w konkursie dla drugiej drużyny reprezentującej naszą szkołę pn. „Bursztyny” w skład której weszli: Chantell Krupa, Zofia Malessa i Mateusz Zieliński.
Dzięki wygranej chłopców uczniowie klas 4-8 mogli uczestniczyć w pikniku przyrodniczym zorganizowanym z okazji Dnia Parków Narodowych pod hasłem „Zostań Przyjacielem Parku – CO KRYJE ZIEMIA?” oraz rajdzie pieszym do Zagrody Pokazowej Żubrów i na Kawczą Górę w towarzystwie przewodnika WPN. Piknik urozmaicały stoiska o charakterze edukacyjnym, promujące ideę ochrony przyrody oraz ciepły poczęstunek.
Nagrodą dla laureatów z Polski i Węgier jest wspólny pobyt studyjno-edukacyjny w Wolińskim Parku Narodowym oraz w Parku Narodowym Puszty Węgierskiej.
Konkurs realizowany w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic – „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez #Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i #Woliński Park Narodowy oraz Park Narodowy Puszty Węgierskiej.
Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna.
- 23
21 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnej Olimpiadzie Lekkoatletycznej.
W rywalizacji szkół drużynowo zdobyliśmy III miejsce.
Sztafeta chłopców (Dominik Poronis, Szymon Baszkiewicz, Kacper Wiaderny, Mateusz Zieliński) była bezkonkurencyjna i kolejny rok z rzędu zajęła I miejsce
W sumie nasi uczniowie stanęli na podium 26 razy:
Vanessa Łukasiewicz - I miejsce bieg na 300m.,
Wojciech Osieleniec - I miejsce bieg na 40m.,
Jakub Piesta - I miejsce bieg na 300m.,
Mateusz Zieliński - I skok w dal.,
Kacper Wiaderny - I bieg na 100m,
Natalia Rynkiewicz - I miejsce bieg na 60m.,
Gabriel Sawicki - I miejsce w pchnięciu kulą.,
Liliana Szydłowska - II miejsce w biegu na 40m.,
Daria Małecka - II miejsce w biegu na 200m.,
Szymon Baszkiewicz - II miejsce skok w dal,
Dominika Wanatowska - II miejsce bieg na 40m.,
Milena Baszkiewicz - II miejsce w skoku w dal,.
Kewin Świątkiewicz - II miejsce w skoku w dal.,
Chantell Krupa - II miejsce bieg na 100m.,
Błażej Osieleniec - II miejsce w biegu na 1000m.,
Dominik Poronis - II miejsce w biegu na 100m.,
Paweł Stankiewicz - III miejsce bieg na 200m.,
Witold Grupa - III miejsce bieg na 40m.,
Eliza Stankiewicz - III miejsce bieg na 60m.,
Konrad Wanatowski - III miejsce bieg na 60m.,
Oliwia Gan - III miejsce bieg na 300m.,
Marika Durkowska - III miejsce bieg na 60m.,
Martyna Szandała - III miejsce w skoku w dal,
Zofia Malessa - III miejsce bieg na 600m.,
Paweł Fecak - III miejsce w pchnięciu kulą.,
Dziękujemy również zawodnikom, którzy nie stanęli na podium, ale godnie reprezentowali naszą szkołę i wykazali wielką wolę walki:
Adriana Rutkowska - bieg na 200m.,
Szymon Hołodryga - bieg na 300m.,
Kacper Malessa - bieg na 200m.,
Filip Karolkiewicz - bieg na 60m.,
Colin Karsznia - bieg na 1000m.,
Szymon Świder - skok w dal.,
Oliver Durkowski - bieg na 100m.
Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Akcja charytatywna.
22 maja SU zorganizował zbiórkę na rzecz psiaków i kociaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu. W naszej szkole rozchodził się zapach pysznych i zdrowych gofrów, a uczniowie chętnie włączyli się w inicjatywę.
Wycieczka do Szczecina.
- 32
Piątek pełen wrażeń dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III.
Odwiedziliśmy Szczecińską Manufakturę z Pomysłem "Twórcza Cytrynka" oraz uczestniczyliśmy w musicalu profilaktycznym "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
Zdrowo i kolorowo w klasie II.
Drugoklasiści przygotowali pełnowarościwe śniadanie.
Prace poprzedziła pogadanka na temat roli śniadania, co zwiększyło świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania.
Światowy Dzień Kosmosu.
- 6
Światowy Dzień Kosmosu przypada na 21 maja, to doskonała okazja, aby rozbudzić u dzieci ciekawość wszechświata i wprowadzić element nauki w zabawę. Już niebawem drugi Polak, astronom Sławosz Uznański-Wiśniewski poleci w kosmos, dokladnie 400 kilometrów nad naszymi głowami, będzie przeprowadzać różnego rodzaju eksperymenty. Uczniowie z klas IV-VII na lekcjach plastyki zilustrowali jak wyobrażają sobie pobyt naszego astronaty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a dzieci z Oddziału Przedszkolnego symulowały lot rakietą w przestworzach.
Projekt "Zabawa sztuką".
Uczniowie klasy pierwszej wykonali kolejne zadanie ogólnopolskiego projektu „Zabawa sztuką”. Dzisiaj zajęli się sztuką prehistoryczną. Oto ich malowidła naskalne.
Gra terenowa.
- 17
20 maja w naszej szkole rozegrana została gra terenowa "Spotkanie z Kacperkiem góreckim skrzatem" oparta na motywach książki Zofii Kossak "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata". Mieliśmy przyjemność gościć drugoklasistów z Koniewa oraz Kołczewa. Dzieci układały, kodowały, rozwiązywały, poszukiwały i rysowały. Na koniec stworzyły obrazy naszego ogrodu sensorycznego.
I miejsce zajęła drużyna z Kołczewa, II miejsce gospodarze czyli dargobądzkie skrzaty, III miejsce uczniowie z Koniewa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej o "Złotą Nutkę".
- 4
W dniu 19 maja w Wolińskiej Marinie pod honorowym patronatem Burmistrz Wolina odbył się XVI Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej o "Złotą Nutkę". Do konkursu zakwalifikowalo się 13 uczniów szkół z Gminy Wolin. Uczestników konkursu podzielono na cztery kategorie wiekowe: dzieci 5-6 letnie, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury w składzie: Anna Zjawinska, Inna Zborowska, Paulina Serokos przedstawiło swój werdykt.
Wyniki konkursu w poszczegolnych kategoriach:
- kategoria dzieci 5-6 lat:
1. Zuzanna Szkudlarek PSP w Koniewie
2. Zuzanna Stolarek PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
3. Helena Holodryga PSP im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu
- kategoria klas I-III:
1. Dominika Wanatowska PSP im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu
2. Antonina Fortuńska PSP w Troszynie
3. Julia Szuba PSP w Koniewie
- kategoria klas IV-VI:
1. Karolina Mieleszkiewicz PSP im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
2. Lena Osieleniec PSP im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu
- kategoria VII-VIII:
1. Anastazja Wesołowska SSP w Ładzinie
2. Amelia Tankowska PSP im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie
Gratulujemy zwycięzcom. Dla uczestników i laureatów konkursu Burmistrz Wolina Pani Ewa Grzybowska ufundowała nagrody w postaci statuetek, bonów podarunkowych i dyplomów. Dziękujemy Pani Burmistrz za ogromne zaangażowanie w rozwój talentów wokalnych dzieci. Podziękowania należą się też szanownej Komisji konkursowej za profesjonalne i fachowe wskazówki, a także rodzicom naszych uczniów za przygotowanie słodkiego poczęstunku na konkurs.
https://www.facebook.com/share/v/16SqpB7B87/
Podczas uroczystego finału Konkursu Piosenki o "Złotą Nutkę" Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu oficjalnie przekazała na ręce Pani Joanny Kleszcz Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie organizację kolejnych edycji. Akt przekazania podkreśliło wręczenie pamiątkowego klucza wiolinowego - symbolu ciągłości i wspólnej troski o muzyczną tradycję konkursu.
Sukcesy naszych uczniów.
Składamy serdeczne gratulacje Szymonowi z klasy VIII, który uzyskał tytuł FINALISTY konkursu chemicznego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Archiwum Aktualności