Dzień 17 kwietnia w naszej szkole upłynął pod znakiem witamin, ruchu i edukacji! W ramach projektu z przedmiotu Edukacja zdrowotna zorganizowaliśmy wyjątkowy „Szkolny Dzień Zdrowia”.
Działo się naprawdę dużo! Uczniowie mogli odwiedzić liczne stacje tematyczne:
• „Krew: składnik życia” – ukazująca, jak wiele funkcji pełni w organizmie.
• „Góra cukru w małej butelce”, w ramach której zaprezentowano piętnaście najpopularniejszych napojów oraz ile znajduje się w nich cukru (woreczki z odmierzoną jego ilością)
• Stanowisko ze świeżo wyciskanymi sokami
• Punkt pomiaru ciężkości plecaków szkolnych.
Oprócz tego odbył się konkurs posługiwania się zegarkiem oraz mini konkurs matematycznej spostrzegawczości.
Dla najstarszych uczniów (klasy 7 i , we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną, przygotowane zostało specjalne wyzwanie – tor przeszkód w alkogoglach, które było ważną lekcją odpowiedzialności.
Nasi najmłodsi z przedszkola i zerówki również nie próżnowali – pilnie studiowali Piramidę Zdrowego Żywienia i już wiedzą, co powinno lądować na ich talerzach.
Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było interaktywne przedstawienie przygotowane przez Panią Pielęgniarkę ukazujące zagrożenia czyhające na nasze zęby, gdy nie są właściwie pielęgnowane. Wspólna zabawa była kolejną okazję do promowania higieny jamy ustnej.
W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy oraz nasze grono pedagogiczne. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i wspólną zabawę!