• Samorząd Uczniowski dla przedszkolaków.

• Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zabrały dziś naszych młodszych uczniów w podróż po legendarnej Polsce. Przedszkolaki wysłuchały legendy o Syrence warszawskiej, a zerówiaki legendy o złotej kaczce.

• Rekolekcje wielkopostne.

• W dniach 12-14 czerwca dzieci uczestniczą w rekolekcjach dla uczniów szkół parafii pw. św. Mikołaja w Wolinie, które prowadzą siostry Felicjanki z Warszawy. Przed nimi trzy wspólne dni modlitwy i radości w kościele w naszej miejscowości.

• Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna.

• Dziś reprezentanci naszej szkoły dzielnie rywalizowali o miejsca na podium podczas Gminnej Olimpiady Lekkoatletycznej, w której brało udział 5 szkół. Mimo upału i dwóch kontuzji, 26 naszych sportowców z klas 1-8 wywalczyło aż 23 medale (w tym jeden za sztafetę), co dało nam 2 miejsce w klasyfikacji szkół. Jesteśmy dumni z tego wyniku i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Poniżej wyniki naszych lekkoatletów:

I miejsca:

Łukasiewicz Vanessa – bieg na 200m (rocznik 2015)

Piesta Jakub - bieg na 200m (rocznik 2013)

Poronis Dominik - bieg na 60m (rocznik 2011)

Wiaderny Kacper – skok w dal (rocznik 2010)

Klimkow Helena – skok w dal (rocznik 2010)

II miejsca:

Gan Oliwia - bieg na 40m (rocznik 2014)

Świder Emilia - bieg na 200m (rocznik 2014)

Hołodryga Szymon - bieg na 200m (rocznik 2014)

Durkowski Oliwer - bieg na 60m (rocznik 2012)

Malessa Zofia - bieg na 300m (rocznik 2012)

Zieliński Mateusz - bieg na 300m (rocznik 2012)

Osieleniec Błażej – skok w dal (rocznik 2012)

Michałowska Patrycja – pchnięcie kulą 3kg (rocznik 2009)

Sobańska Kinga – skok w dal (rocznik 2009)

Janik Michał – bieg na 100m (rocznik 2008)

III miejsca:

Durkowska Marika - bieg na 60m (rocznik 2013)

Martyna Szandała - bieg na 300m (rocznik 2013)

Michałowska Sara – skok w dal (rocznik 2012)

Baszkiewicz Szymon – skok w dal (rocznik 2011)

Flacht Ignacy - bieg na 300m (rocznik 2011)

Badalewska Julia (2010) - bieg na 100m (rocznik 2009!!!)

Klimkow Zuzanna - bieg na 100m (rocznik 2010) – ukończyła bieg bez buta i mimo to zdobyła podium

IV miejsca:

Domowicz Amelia - bieg na 40m (rocznik 2015)

Wanatowski Konrad - bieg na 40m (rocznik 2014)

Świder Szymon - bieg na 60m (rocznik 2013)

Świder Filip – pchnięcie kulą 5kg (rocznik 2008)

Więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/PrzystanMorskaWolin

• Sztuczna inteligencja w edukacji.

• Dziewczynki z Klubu Czytelnika rozpoczęły swoją przygodę z "ożywianiem" zdjęć dzięki możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja. Na początek zajęły się Anią Shirley oraz autorką powieści o niej - Lucy Maud Montgomery.

• Program "Dla Zdrowia w Szkołach".

• Edukacyjny Program dla Zdrowia w Szkołach jest jednym z działań podjętych przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020–2030. Nasza szkoła została wybrana razem z innymi 300 szkołami w Polsce do przeprowadzenia pilotażu materiałów edukacyjnych. Uczniowie klas IV i VII uczestniczyli w zajęciach według specjalnie przygotowanych scenariuszy. 🏥🩺

A. Czajkowska

• Wycieczka do Międzydrojów.

• 6 czerwca najmłodsze dzieci z naszej szkoły udały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Pierwszym punktem było zwiedzanie ekspozycji przyrodniczych znajdujących się w obiekcie. Dzieci z bliska mogły podziwiać faunę i florę nadmorskich terenów. Dużą przyjemność sprawiły dzieciom warsztaty, na których rozpoznawały tropy zwierząt oraz roślinność charakterystyczną dla terenu WPN.

Dziękujemy organizatorom za ciekawą lekcję przyrody.

• Dzień Dziecka i Dzień Patronki.

1 czerwca odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Patronki będąca podsumowaniem projektu realizowanego w naszej szkole "Podróż do przeszłości z Zofią Kossak-Szczucką czyli międzypokoleniowy turniej aktywności wszelakich". Dzieci i dorosli mieli możliwość poczuć się jak dawni Słowianie, w więc poszukać bursztynu, zrobić sobie tatuaż, postrzelać z procy lub wziąć udział w zarybianiu Bałtyku. Dodatkową atrakcją był pokaz mody w wykonaniu przedszkolaków, taniec z mieczami oraz minireczital zespołu "Bidżis" poświęcony najbardziej słowiańskiemu ze słowiańskich dań - bigosowi.  Nie obyło się bez przeciagania liny. Wszystkiemu towarzyszył słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla. Za pomoc w organizacji wydarzenia bardzo dziękujemy Radzie Rodziców oraz Fundacji "Szkoła z Klasą" i Fundacji EFC, które nasze działania wsparły grantem w wysokości 4500 złotych.

#FundacjaSzkołazKlasą

#FundacjaEFC

• Przedstawienie "Mały książę".

• W czasie Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty zorganizowanego przez Centrum Kultury Filia w Dargobądzu mogliśmy podziwiać uczennice naszej szkoły w spektaklu " Mały Książę" w wykonaniu młodzieży z Grupy Teatralnej „TU" i Kotła Wyobraźni pod kierownictwem pani Jolanty Janczykowskiej.
            Dziękujemy za piękny spektakl.
          • Sukcesy naszych uczniów.

• Miło nam poinformować, że dwie nasze Uczennice odniosły sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie "Ku pamięci Zofii Kossak-Szczuckiej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 137 w Krakowie. Adrianna Rutkowska zajęła II miejsce w kategorii przedszkole za swoją pracę plastyczną przedstawiającą naszą Patronkę. Natomiast Martynka Szandała również II miejsce w kategorii klas I-III za wykonaną przez siebie kartkę z pamiętnika.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 czerwca w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Dziewczynkom.