• Zajęcia profilaktyczne.

• 19 maja w Naszej Szkole odbyły się zajęcia dla klasy 6 i 7 na temat szkodliwego działania substancji psychoaktywnych, wyrobów tytoniowych oraz odpowiedzialności prawnej, które były prowadzone przez panią policjantkę i przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim. Było to także podsumowanie Programu Profilaktycznego "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia dla Naszych Uczniów.

• Turniej szachowy.

• Z dumą informujemy, że uczennica klasy drugiej - Lena Osieleniec drugi rok z rzędu zdobyła tytuł Najlepszej Kobiety Gminy Wolin  w turnieju szachowym (IX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wolina)

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2022/2023.

• 17 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego, w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej oraz Festiwalu Sztafet Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023.

Mimo niesprzyjającej pogody nasi zawodnicy uzyskali wysokie lokaty:

Rozalia Kubajczyk 1 miejsce w biegu na 100m

Kacper Wiaderny 1 miejsce w biegu na 300m

Helena Klimkow 2 miejsce w skoku w dal

Rozalia Kubajczyk, Julia Badelewska, Kinga Sobańska oraz Helena Klimkow – 1 miejsce w biegu sztafetowym 4x100m dziewcząt

Michał Janik, Dawid Łukasiewicz, Eryk Piesta oraz Kacper Wiaderny – 3 miejsce w biegu sztafetowym 4x100m chłopców

Mimo nielicznej reprezentacji - drużynowo dziewczęta zdobyły 3 miejsce.

Dziękujemy również Zuzannie Klimkow i Danielowi Walczakowi za wolę walki i godne reprezentowanie naszej lekkoatletycznej ligi.

Należy nadmienić, że zawody dotyczyły roczników 2008 i 2009 a połowę naszej drużyny reprezentował rocznik 2010.

A. Czajkowska

• Ogólnopolski Konkurs "Ku pamięci Zofii Kossak-Szczuckiej".

• Wspaniałe prace naszych uczniów i przedszkolaków przygotowane na Ogólnopolski Konkurs "Ku pamięci Zofii Kossak-Szczuckiej" właśnie wyruszyły w drogę do Szkoły Podstawowej nr 137 im. prof. Wiktora Zina w Krakowie. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

• Spotkanie z panem Arturem Balazsem.

• Klasa VIII miała zaszczyt i przyjemność gościć na lekcji historii pana Artura Balazsa - polityka, rolnika i działacza opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. Posła na Sejm X, I,III,IV kadencji oraz senatora III kadencji, trzykrotnego ministra rolnictwa. Była to niezapomnia lekcja wspomnień o tworzeniu Solidarności, stanie wojennym, represjach , okrągłym stole i początkach III RP. Dziękujemy serdecznie.

• Żywa lekcja przyrody.

• Na lekcji przyrody klasa czwarta za pomocą lornetek obserwowała budki lęgowe umieszczone w naszym ogrodzie. Udało nam się zaobserwować sikorkę, która ,,wynajęła" od nas domek. 🐦🦜🦅
            W. Nesteruk
          • Przedstawienie.

• 15 maja odwiedził naszą szkołę objazdowy teatr Krak-Art, który zaprezentował dzieje Smoka Wawelskiego w dawnym Krakowie.

• XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny.

• XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla Uczniów Klas Trzecich już za nami.

Najlepsi z Najlepszych:

Martyna Szandała

PSP Dargobądz

Tamara Ludwig

PSP Kołczewo

Kacper Walczak

PSP Troszyn.

Serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcom oraz wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Podziękowania również składamy Nauczycielom za przygotowanie Uczniów oraz Pani Burmistrz i Rodzicom za ufundowanie nagród.

E. Przybyłek

• Nasz ogród.

• W naszym ogrodzie w maju prace idą pełną parą. Uczniowie dbają o ogród, świetnie się przy tym bawią i integrują oraz zdobywają nowe umiejętności w dziedzinie ogrodnictwa.

Red. klasa VIII.

• Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

• Uczniowie klas 5 i 8 w dniach 3 i 4 maja 2023 r. pod opieką pani Gabrieli Rajtak godnie reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości gminnych z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz zdobycia Wolina.

• Akcja "Czytanie na polanie".

• Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży "Czytanie na polanie". W czerwcu odbędą się plenerowe akcje czytelnicze.

#czytanienapolanie